Wyniki HCV

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
Maciek19882
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2016, o 17:03

Wyniki HCV

Post autor: Maciek19882 »

Witam wszystkich jestem tu nowy, otrzymałem niedawno po ponad półrocznej diagnostyce wyniki na HCV typu C.

Jest to subtyp 1A z wiremią 2,42E + 6 IU/ml. W elastografii F2. Czy to tragicznie złe wyniki ? Dobrze odczytuję, że jednostek wirusa jest dwa i pół miliona ?

Leczenie najwcześniej za półtora do dwóch lat...


Jestem zaniepokojony dziękuję za wszelkie wpisy.
Maciek19882
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2016, o 17:03

Re: Wyniki HCV

Post autor: Maciek19882 »

Dodam, że mam 28 lat, wirus najprawdopodobniej w organizmie od 10-15 lat, nigdy nie byłem leczony a o zakażeniu dowiedziałem się przypadkiem robiąc badania krwi - coś podkusiło lekarza aby sprawdzić ALt i normy wyszły wysokie 130 AST 239 Gttp 359.
dimedicus

Re: Wyniki HCV

Post autor: dimedicus »

Wg skali METAVIR umiarkowane włóknienie wątroby, przekroczenie jest >800.000 IU/ml. tu podana wartość 2 420 000 IU/ml
Leczenie 12 miesięczne
Maciek19882
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2016, o 17:03

Re: Wyniki HCV

Post autor: Maciek19882 »

Domyślam się, że u wielu osób zakażonych wiremia wirusa przekracza te 800.000 jednostek. Zastanawia mnie czy stan przy takiej wiremii nie będzie się pogarszał ? Jakie są rokowania na wyleczenie ? Lekarz prowadzący we wniosku o leczenie zalecił mi terapię 3 miesięczną, leki które wchodzą w grę to Harvoni oraz Exviera i Viekirax. Podobno terapie takie całkowicie w 90% przypadków są w stanie usunąć wirusa z organizmu?

Czas oczekiwania na terapię dość długi... zastanawia mnie na ile może w tym czasie pogorszyć się mój stan, o zakazie picia jakiegokolwiek alkoholu i oszczędzaniu się byłem informowany.

Martwi mnie cała sytuacja głównie elastografia, bo to ona głównie pokazuje zniszczenia dokonane przez wirusa. Czy postęp choroby może być szybszy ?
Maciek19882
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 4 lip 2016, o 17:03

Re: Wyniki HCV

Post autor: Maciek19882 »

A nie 12 tygodniowe w przypadku leku Viekirax i exviera ?
dimedicus

Re: Wyniki HCV

Post autor: dimedicus »

Maciek19882 pisze:12 tygodniowe
po 12 tygodniach robi się badanie kontrolne
Leczenie przebieg z dobrym skutkiem
Maciek19882 pisze: o zakazie picia jakiegokolwiek alkoholu i oszczędzaniu się byłem informowany.
Cóż lekarz powinien poinformować o diecie i co można a czego nie.
Stosuje się różne leki nie tylko te które podano.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post