Wysoki poziom prolaktyny

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
kristof
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2016, o 12:36

Wysoki poziom prolaktyny

Post autor: kristof »

Witam, mam na imię Krzysztof mam nieskończone 27 lat. Jakieś 2-3 lata temu miałem niedobory testosteronu . Robiłem liczne badania, chodziłem do lekarzy, koniec końców wyleczyłem się (choć się już później nie badałem) dietą.W końcu postanowiłem się zbadać i zaniepokoił mnie wysoki poziom prolaktyny. Oto wyniki:
Prolaktyna: 483,3 (86-324)
Estradiol 133,9 (28-156)
Na testosteron wolny jeszcze czekam. Odżywiam sie zdrowo, sporo trenuje i pracuje fizycznie. Sterydów nie biorę. Czytałem że badanie prolaktyny jest bardzo niedokładnym badaniem i warto je powtórzyć żeby mieć pewność. Do tego warto zbadać nadnercze (ACTH?) a i jeszcze zrobię testosteron całkowity bo zawsze robiłem wolny.
Co może być przyczyną takich wyników?

Tarczyce badałem jakieś 2 lata temu i wyniki były ok. Powinienem je powtórzyć?
dimedicus

Re: Wysoki poziom prolaktyny

Post autor: dimedicus »

Przede wszystkim powtórzyć badanie za 2-3 tygodnie i dopiero wówczas wskazane będzie ew.podjąć dalsze kroki.Nic pan nie pisze o jakiś objawach jak np. problemy z erekcją,spadek libido,bóle głowy,przemęczenie,apatia.
kristof
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2016, o 12:36

Re: Wysoki poziom prolaktyny

Post autor: kristof »

Właśnie nie odczuwam jakiś większych objaw. Libido może mogło by być większe, np poranne wzwody miewam bardzo rzadko. Ale zobaczymy jaki będzie poziom testosteronu. Czyli radzi Pan by wstrzymać się z dalszymi badaniami? Wcześniej kiedy miałem problem z testosteronem były problemy z erekcją, libida praktycznie nie było. Niby czuję się ok, ale dla świętego spokoju zrobiłem sobie badania i zaniepokoiła mnie na prolaktyna.
dimedicus

Re: Wysoki poziom prolaktyny

Post autor: dimedicus »

Jak zaznaczyłem wykonać badanie kontrolne za 2-3 tygodnie,zobaczymy co powie też testosteron.
kristof
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2016, o 12:36

Re: Wysoki poziom prolaktyny

Post autor: kristof »

Ok, wielkie dzięki. Odezwę się jak poznam wyniki. Pozdrawiam
kristof
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2016, o 12:36

Re: Wysoki poziom prolaktyny

Post autor: kristof »

Mam wynik testosteronu wolnego:
22,75 (1-28,28)

Powinienem mieć wyższy w moim wieku?
Na dniach powtórzę badanie prolaktyny, zbadam jeszcze testosteron całkowity. Czy powinienem w jakiś sposób obniżyć poziom estradiolu? Jedyne do czego bym się doczepił to czasem problem z osiągnięciem pełnej erekcji
dimedicus

Re: Wysoki poziom prolaktyny

Post autor: dimedicus »

kristof pisze:Powinienem mieć wyższy w moim wieku?
Jest wystarczająco dobry
Bardziej nastawił bym się na obniżenie prolaktyny(stosować wit.B6 w zwiększonej dawce) co też powinno wpłynąć na poprawę libido.
kristof
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2016, o 12:36

Re: Wysoki poziom prolaktyny

Post autor: kristof »

Wjakiej dawce i przez jaki czas brać wit b6?
dimedicus

Re: Wysoki poziom prolaktyny

Post autor: dimedicus »

Zwykle stosuje się 300mg dobowo ale można przedawkować a to może powodować zaburzenia koordynacji ruchowej.
Tak że radzę stosować pod opieką lekarza
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post