Hipotrofia

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
judka186
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2016, o 08:15

Hipotrofia

Post autor: judka186 »

Witam. Dziś zaczęłam 30 tydzień ciąży. Wczoraj na wizycie lekarz powiedział mi ze z wagi dziecka wynika ze jest za małe na dany tydzień. Waga maluszka to 1150g
Czy faktycznie jest za malutki?
dimedicus

Re: Hipotrofia

Post autor: dimedicus »

Jeśli pozostałe wyniki badania płodu są dobre,nie ma powodu do niepokoju.teraz od 30tc dziecko powinno przybierać więcej na wadze,tak że zobaczymy co dalej.
Waga w 30 tc powinna wynosić ok 1220g a średnia waga w tym okresie to ok.1560g
judka186
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2016, o 08:15

Re: Hipotrofia

Post autor: judka186 »

Ciążę mam prowadzona w Niemczech według lekarza w Niemczech maluszek waży 1300g (wizyta w piątek)
Teraz jestem w pl i wg polskiego lekarza 1150g( wizyta wczoraj) . Wszystkie wymiary prawidłowe, wiec nie rozumiem. Napędzil mi tylko stresu. Nie wiem co myśleć.
dimedicus

Re: Hipotrofia

Post autor: dimedicus »

Jak już zaznaczyłem nie ma powodu do niepokoju.Tym bardziej że pozostałe wyniki są dobre,jeśli teraz dziecko nie nadgoni wagi, to może po urodzeniu.Nie ma tu reguły
Wszystko zależy od lekarza,wyposażenia gabinetu,jakość sprzętu itd.
dziecko od 30tc w ciągu tygodnia może przybrać na wadze ok 200g
proszę poczekać do następnego badania
judka186
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2016, o 08:15

Re: Hipotrofia

Post autor: judka186 »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Kolejna wizytę mam wyznaczona na 10.08.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post