Problem tarczycy? Test Obciążeń Organizmu.

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
admin. med.

Problem tarczycy? Test Obciążeń Organizmu.

Post autor: admin. med. »

Według naukowców wykrycie bezpośredniej przyczyny problemów z tarczycą jest niemal niemożliwe. Czy to oznacza, że chorzy są pozostawieni sami sobie? Nadzieją jest Test Obciążeń Organizmu.
1. Co powinieneś wiedzieć o tarczycy?

Tarczyca jest niewielkim, pojedynczym gruczołem dokrewnym, usytuowanym z przodu szyi, tuż pod krtanią. Jest odpowiedzialna za kontrolowanie metabolizmu całego organizmu.
To też źródło hormonów. Hormony tarczycy mają działanie pobudzające procesy energetyczne w obrębie wszystkich tkanek, a w szczególności wątroby, mięśni, nerek, mózgu oraz układu chłonnego. Innymi słowy, działanie tarczycy napędza nas do życia. Pracę tego gruczołu można porównać do działania silnika samochodu.
Problemy związane z tarczycą można podzielić na 2 grupy: niedoboru i nadmiaru hormonów tarczycy.
2. Objawy nadczynności tarczycy

Powstanie woli, sygnalizujących zaawansowane stadium nadczynności tarczycy, powiększona tarczyca i wytrzeszcz oczu są typowymi objawami nadczynności. Do tego dochodzą gorączka, spadek masy ciała przy jednoczesnym zwiększeniu apetytu, kłopoty ze spaniem, kołatanie serca, zadyszka, fale gorąca.
Objawy często są lekceważone i kojarzone raczej ze starzeniem się organizmu aniżeli z tarczycą. Stad tak ważna jest świadomość obciążeń organizmu i wczesne ich wykrycie. Obciążenia są jedną z głównych przyczyn nadczynności (i niedoczynności) tarczycy.To m.in.: toksyny, substancje radioaktywne lub drażniące komórki i tkanki, niedobór składników odżywczych w tym przede wszystkim jodu.
Test Obciążeń Organizmu trwa niecałą godzinę a wynik pozwoli nam w pełni określić w jaki sposób obciążenia wpływają na nasze zdrowie i jak szybko przeciwdziałać rozwojowi dolegliwości
3. Niedoczynność tarczycy a… depresja?

Niedoczynność może być spowodowana uwarunkowaniami genetycznymi. Drugą ważną przyczyną są Obciążenia powstałe w organizmie: na skutek działania szkodliwych czynników środowiska, przewlekłych stanów zapalnych, leczenia promieniotwórczego, braku jodu lub niemożnością jego wchłaniania. Organizm przechodzi na niższe obroty, osoba staje się apatyczna, senna i traci chęć do życia. W skrajnych przypadkach dochodzi nawet do depresji. Zmiany wywołane niedoborem hormonów tarczycy widoczne są także w czynności serca i w układzie oddechowym. Serce zwalnia, oddechy stają się płytkie, a ich częstotliwość spada.
4. Pomóż sobie zanim będzie za późno!

Śpiączka jest najpoważniejszym powikłaniem i stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Spowolnione bicie serca i krótszy oddech powodują kłopoty w obu układach. Dlatego tak ważne jest wczesne rozpoznanie.
5. Mam problem z tarczycą. Co dalej?

Przy wszystkich dolegliwościach ważne jest wczesne rozpoznanie. Jednak ciągły brak czasu uniemożliwia nam dbałość o własne zdrowie. Długie oczekiwanie na wiele badań skutecznie potrafią odstraszyć. Jeśli jednak podejrzewasz u siebie jakiekolwiek zmiany w funkcjonowaniu organizmu koniecznie zrób Test Obciążeń. Dzięki tej metodzie można sprawdzić stan organizmu bez konieczności tracenia długich godzin w długich kolejkach.

Test Obciążeń Organizmu pozwoli ci skutecznie, i co najważniejsze, szybko wykryć co dzieje się w twoim organizmie i jak temu przeciwdziałać.
6. Test Obciążeń Organizmu

- „Test Obciążeń jest uznawany za jeden z najlepszych nieinwazyjnych sposobów diagnostyki na świecie” - wyjaśnia Klaudia Sagańska z Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum. Samo przeprowadzenie testu jest całkowicie bezbolesne. Nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Sam możesz zweryfikować skuteczność tej metody poprzez sprawdzenie swoich wyników na ponownym teście kontrolnym po kuracji!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post