Wzdęcia a nocne pobudki

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
maxon
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 9 cze 2016, o 09:49

Wzdęcia a nocne pobudki

Post autor: maxon »

Cześć, mam do Was koleżanki i koledzy pytanie, w kwestii nawiedzających mnie ostatnio problemów. Na wstępie dodam, że jestem w trakcie leczenia po antybiotykowego, które trochę zniszczyło moją florę jelitową, lecz już miesięczne stosowanie probiotyków (enteromax + duspatalin) znacząco poprawiło moje samopoczucie. Od jakiegoś czasu nawiedzają mnie dodatkowo jednak pewne problemy, mianowicie gdy zjem kolację o godzinie około 21, kładę się spać koło 22:30 to w 99% mam zafundowaną pobudkę około 1 w nocy. Budzę się rozgrzany, mam wrażenie jakbym zaciskał szczękę i oczy, po przebudzeniu zmianie pozycji leżenia słyszę przelewanie w żołądku/jelitach, bulgotanie, jakieś gazy. Po 15-30 min od przebudzenia reakcje się uspokajają, zasypiam aż od normalnej pobudki. Rano najczęściej po obudzeniu pierwszy krok to toaleta i lekkie przeczyszczenie po którym towarzyszy mi uczucie pustki w żołądku aż do śniadania.

Domyślam się że problemem jest późne w stosunku do położenia się spać zjedzenie posiłku, lecz zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje. Kiedyś nie miałem tego problemu, czy może w nocy w czasie snu jakoś się zwijam że jelita mają problem...

Z góry będę wdzięczny za porady
maxon
dimedicus

Re: Wzdęcia a nocne pobudki

Post autor: dimedicus »

To co było kiedyś nie ma znaczenia a ważne co jest dziś.
Przede wszystko za późno jest ostatni posiłek w stosunku do spania to musi ostatni posiłek ok 4 przed snem.Ważna też jet pozycja w czasie snu,żołądek ma w nocy odpoczywać a nie pracować.
Objawy wskazują na ZJD
Proszę wprowadzić reżym żywieniowy(w dziale diet)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post