Czy to są niepokojące wyniki krwi

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
grzes
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2015, o 07:31

Czy to są niepokojące wyniki krwi

Post autor: grzes »

MĘŻCZYZNA 33 LATA DODAM ZE ODDAJE HONOROWO KREW OSTATNIO PONAD 3 M-CE TEMU.Lekarz z medycyny pracy powiedział ze nie są zaciekawe.Dodam ze od kilku lat mam podwyższone RDW a zaniżone PLT,MCV.
Lekarz rodzinnny powiedział ze nie potrzeba dodatkowych badań.Chciałem zbadać poziom żelaza ale mam HGB w normie i nie dostałem zadnego skierowania.
WBC-5,9
RBC-5,73
HGB-14
HCT-43,1
PLT-130 L(ZA NISKI)
PCT-0,126
MCV-75 L(ZA NISKI)
MCH-24,4 L(ZA NISKI)
MCHC-32,4
RDW-16,2 H (ZA WYSOKIE)
MPV-9,7
PDW-15,8
LIMFOC.-39,7%
MONOCY-7,6%
GRANULOCY.-52,7%

LYM-2,3
MON-0,4
GRA-3,2

OB 2 /1 GODZ
CO MOŻE BYĆ POWODEM MOICH ZŁYCH WYNIKÓW
dimedicus

Re: Czy to są niepokojące wyniki krwi

Post autor: dimedicus »

Nie widzę czegoś niepokojącego.U krwiodawcy taki wynik może wystąpić, ale dla ciekawości wykonał bym badanie moczu oraz uzupełnił witaminę B6.Za miesiąc badanie kontrolne.
grzes
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2015, o 07:31

Re: Czy to są niepokojące wyniki krwi

Post autor: grzes »

wykonałem badanie moczu podstawowe i jest w normie a jeśli chodzi o witamine B6 to od paru lat codzięnnie zazywam
tabletki MG B6 jestem trochę nerwowy i dlatego.Mam rozumieć ze nie mam powodów do zmartwień z powodu tych wyników.Czy warto samemu iść na badanie w kierunku żelaza?
dimedicus

Re: Czy to są niepokojące wyniki krwi

Post autor: dimedicus »

Należało zaznaczyć jakie tabl.przyjmujesz a czy też wit.B12 i kwas foliowy?Jeśli tak to od tego takie wyniki też mogą ulec zmianie.jak będziesz wykonywać badanie kontrolne zrób też badanie na żelazo.I przy okazji badanie moczu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post