[Film] Bóle kręgosłupa i próba poskromienia ich tabletkami

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
admin. med.

[Film] Bóle kręgosłupa i próba poskromienia ich tabletkami

Post autor: admin. med. »

Bóle kręgosłupa są powodowane przez różne schorzenia kręgosłupa np rwa kulszowa dyskopatia. W moim przypadku zespół bólowy przykręgosłupowy L_S wiąże się raczej ze stwierdzoną kiedyś sacralizacją L5-S1.

Bóle krzyża łapią mnie naprawdę rzadko, ale jak już przyjdą to jest to naprawdę "the real pain in the neck" Muszę wziąć albo zstrzyk z jakiegoś leku typu Voltaren lub Profenid, albo naszpikować się tabletkami przreciwbólowymi.

Po wzięciu więcej noz czterech tabletek odzywa się żołądek i tabletka Ranigastu jest zbawieniem, Ten obecny ból kręgosłupa złapał mnie rano i jakoś wytrzymalem do wieczora, aby wypróbować tabletki przepisane mi przez neurologa.

Kosztują całkiem sporo, ale żeby zarabiać pieniądze, to muszę jakoś funkcjonować. Ten post piszę 2 godziny po ich zażyciu i na razie nie odczuwam jakiejś wielkiej poprawy. Tym nie mniej zdaję sobie sprawę, że leki doustne nie działają zbyt szybko. Czy ten preparat przerwie mój ból, to przekonamy się rano i zdam rzetelną relację.

Lek w postaci kapsułek jest wyłącznie z przepisu lekarza, ma w ulotce wiele działań niepożądanych i kosztuje całkiem sporo /bez refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post