Bolące oczy przez okulary.

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
asia71
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2016, o 17:05

Bolące oczy przez okulary.

Post autor: asia71 »

Moim kolejnym problemem to są okulary,ktore noszę od niedawna. Ale im dłużej nosze tym jest gorzej.Jest to -0,25 na obydwa oczy do dali,cylinder -0,5.Bolą mnie oczy i są zmęczone i wydaje mi się że za mam za ostre widzenie.Gałki oczne bolą mnie nawet w nocy i trochę głowa nad oczami.Dziś już ich nie noszę widzę dobrze ale czuję się dziwnie.Jak długo oko może się odzwyczajać od okularów.Ponieważ do okulisty zapisana jestem dopiero za tygodnie.
dimedicus

Re: Bolące oczy przez okulary.

Post autor: dimedicus »

Taki objaw wskazuje,że okulary mogą być źle dobrane.Trudno oceniać bez badania oceniać.Takie objawy nie powinny trwać dłużej jak tydzień.
asia71
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2016, o 17:05

Re: Bolące oczy przez okulary.

Post autor: asia71 »

Byłam u okulisty i mam - 0,75 na prawe - 0,5 na lewe.Czy badanie komputerowe bada tylko wade wzroku czy również inne choroby oczu.Czy jest możliwe że przy takiej wadzie wzroku bolą mnie oczy sa one zmęczone jak również mam bóle głowy nad oczami szczególnie przy czytaniu oglądaniu tv i patrzeniu na tablicę w szkole.
dimedicus

Re: Bolące oczy przez okulary.

Post autor: dimedicus »

Badanie komputerowe tzw refraktometrem pozwala na ocenę,nadwzroczność, krótkowzroczność i astygmatyzmu.Jednak nie diagnozuje innych chorób oka.trudno oceniać dlaczego występują bóle,które mogą być źle dobranymi okularami,nieprzyzwyczajone oka do nowych okularów, innymi chorobami nie koniecznie związanymi z okiem.Na odległość nie można ocenić.
asia71
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2016, o 17:05

Re: Bolące oczy przez okulary.

Post autor: asia71 »

Od kilku lat chodze regularnie do okulisty i co roku moja wada wzroku sie zmieniała
2012 -1 -1 c +0,5
2013 -0,75 -0,75
2014 -0,25 -0,25 c -0,5 -0,5
2016/luty -0,75 -0,50
2016 /kwiecień -0,50 - 0,25
W lutym byłam u okulisty bo bolały mnie oczy, wokół oczu,głowa i żle widziałam.Okulista mnie nie przyja, tylko wysłal do optyka na badanie wzroku ponieważ w Danii wyglada to inaczej niż w Polsce.Optyk zmienił mi szkła.Ale oczy dalej mnie piekły,bolały.Sama kupowałam krople do oczu troche łagodziły i znowu ból.W końcu pojechałam do Polski i okulista stwierdził,ze nie powinnam nosić zadnych okularów,że rogówka jest wysuszona i stan zapalny w oczach.Dostałam antybiotyk Tobrex Cortineff Opatanol Systane Ultra.Wszystko już skończyłam brać,oczy już nie bolą.Ale czuje że moje oczy nie odzwyczaiły sie jeszcze od okularów a to już 13 dni.Jak długo to trwa?
Joasia
dimedicus

Re: Bolące oczy przez okulary.

Post autor: dimedicus »

13 dni nie jest to krótki okres czasu i taki okres adaptacji nie powinien trwać dłużej jak max 30 dni.Jeśli nadal występuje nie przystosowanie być może potrzeba nawilżać oczy kroplami na tzw suche oko.
asia71
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2016, o 17:05

Re: Bolące oczy przez okulary.

Post autor: asia71 »

Stosuję krople do oczu Systane Ultra bez konserwantów.Rano jak wstane jest wszystko dobrze z oczami zakropie w/w kroplami i mam dziwne uczucie w oczach,czy one mogą mnie uczulać ich skład:
glikol polietylenowy
glikol propylenowy
guar hydroksypropylowy
sorbitol
aminometylopropanol
kwas borowy
chlorek potasu
chlorek sodu
chlorek polidroniu

_________________
Joasia
dimedicus

Re: Bolące oczy przez okulary.

Post autor: dimedicus »

Być może jest uczulenie na ten lek(co jet możliwe),tego nikt nie oceni na jaki składnik.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post