Czerwienienie i żyłki na twarzy(i nie tylko)

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
admin. med.

Czerwienienie i żyłki na twarzy(i nie tylko)

Post autor: admin. med. »

Jeśli łatwo się czerwienisz a przez skórę prześwitują drobne żyłki ,to oznacza że masz skórę naczyniową.Oczywiście skóry się nie zmieni ale można pomóc aby był mniej widoczny objaw czerwienienia czy widocznych żyłek.
Najważniejsza jest profilaktyka:
*Należy używać łagodnych bezzapachowych kosmetyków do skóry wrażliwej.Zawierają one substancje wzmacniające ściany żyłek,poprawiające krążenie krwi.
*Jesienią i zimą należy stosować tłuste kremy,które zabezpieczają skórę przed niską temperaturą oraz podkład stanowi dodatkową warstwę ochronną.
*Podczas codziennej pielęgnacji unikaj drażniących skórę preparatów z retinolem i kwasami owocowymi.
*Zadbać o dietę.Często jadać produkty z witaminą C(pietruszka,cytrusy)które wzmacniają ścianki naczyń.Należy obserwować też które potrawy i napoje wywołują zmiany na skórze i należy je wykluczyć z jadłospisu.Najczęściej są to;alkohol,gorąca kawa,pikantne i ostre dania i przyprawy
Gdy problem już istnieje,należy wypróbować zabiegi które pozwolą się ich pozbyć(niżej podane)Najlepiej jesienią lub wiosną gdy naczynka nie są narażone na gwałtowne różnice temperatur oraz silne napromieniowanie słoneczne.Dzięki temu nie ma ryzyka powstawania przebarwień czy podrażnień.
Zabiegi w gabinecie.
Wzmocnienia żyłek.Sonoforeza.
Za pomocą urządzenia emitującego ultradźwięki(jonoforezy)w głąb skóry wprowadza się substancje aktywne(bioflawonoidy)Wzmacniają one naczynka,regulują w nich ciśnienie krwi.Skutecznie też łagodzą podrażnienia i rozjaśniają skórę.
Usuwanie pajączków;
*Termoliza.Zabieg trochę bolesny,polega na zamykaniu naczynek za pomocą prądu.W rozszerzoną żyłkę wbija się igłę,co powoduje uszkodzenie naczynka i jego zamknięcie.Pojedynczych pajączków można się pozbyć się już po jednym zabiegu.
*Laser.Podczas zabiegu energia emitowana przez laser pochłania przez zawartą we krwi hemoglobinę,krew ścina się i zamyka naczynko.W miejscu naświetlania tworzy się strupek,który po tygodniu odpada.Metoda stosunkowo droga ale skuteczna.(jedno naczynko do 100zł)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post