Usuniecie Ginekomastii, zle wykonana operacja?

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Jacekuk
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 14:21

Usuniecie Ginekomastii, zle wykonana operacja?

Post autor: Jacekuk »

Witam, mam pyatnie dotyczace operacji usuniecia ginekomasti. Mianowicie, w 2014 roku w kwietniu mialem przeprowadzona operacje usuniecia ginekomastii w Wielkiej Brytanii. Decyzja lekarza rodzinnego o skierowaniu na takowa operacje nie byla poprzedzona zadnymi badaniami, jedynie na podstawie ogledzin wizualnych piersi. Chirurg rowniez zakwalifikowal mnie od razu do operacji. Po dwoch latach od zabiegu, moja lewa piers wyglada znow tragicznie. Dwa miesiace temu, podczas pobytu w Polsce na urlopie zdecydowalem sie na badanie USG, na ktorym wyszlo, ze mam widoczny obszar tkanki gruczolowej wielk 57x44mm z widocznoscia pojedynczych torbieli do wielkosci 13mm. Dodam,ze te torbiele daja dolegliwosci bolowe. Prawa piers jest ok. Osoba wykonujaca badanie stwierdzila,ze prawdopodobnie zabieg zostal wykonany nieprawidlowo, jesli chodzi o lewa piers. I tutaj moje pytanie: Jak mam to rozumiec? Czy rzeczywiscie jest to mozliwe,ze popelniono jakis blad? Dodam, ze badania Testosteronu, Prolaktyny, Estradiolu, TSH, ktore tez wykonalem w PL sa w normie. Chcialbym uzyskac odpowiedz, przed ponowna wizyta u angielskiego lekarza. Dziekuje za odpowiedzi.
dimedicus

Re: Usuniecie Ginekomastii, zle wykonana operacja?

Post autor: dimedicus »

Trudno tu ocenić czy to jest źle wykonany zabieg usunięcia ginekomastii.
Na pewno przed zabiegiem trzeba wykonać sporo badań (ok 10) błąd że nie wykonano i to mogło(ale nie musiało) doprowadzić do zmian nawrotowych i powstałych nowych,stanów zapalny itd
Jacekuk pisze:Dodam, ze badania Testosteronu, Prolaktyny, Estradiolu, TSH, ktore tez wykonalem w PL sa w normie.
tylko że tu wskazane było wykonać ocenę stężenia androgenów i estrogenów. Być może obecnych zmian jest zaburzenie gospodarki hormonalnej estragonowo-progesteronowej.
Tu nie ocenie jednoznacznie dlaczego jest taki stan.
Jeśli jest opis usg proszę podać,mże tu coś ocenię,chyba że jest tylko to co tu napisano,jeśli tak,to występują zmiany zapalne i powikłania po zabiegu poprzednim.
Jacekuk
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 14:21

Re: Usuniecie Ginekomastii, zle wykonana operacja?

Post autor: Jacekuk »

Cutuje opis zdjecie USG:

"Oba sutki o budowie tluszczowej ze skapym utkaniem wloknistym. Zabrodawkowo po stronie lewejwidoczny obszar rozrostu tkanki gruczolowej wielk. 57x14mm z obecnoscia pojedynczych torbieli wielk. do 13mm. Zmian ogniskowych, litych nie uwidoczniono. Po stronie prawej nie uwidoczniono podejrzanych zmian litych. WW chlonne pachowe niepowiekszone, wielk do 17x7mm po stronie P i do 17x6mm po stronie L."
dimedicus

Re: Usuniecie Ginekomastii, zle wykonana operacja?

Post autor: dimedicus »

Poważny stan zdrowotny to nie jest ale sądzę,że niezbyt dokładnie wykonano zabieg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post