Żylaki,pajączki na nogach czy twarzy.

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
admin. med.

Żylaki,pajączki na nogach czy twarzy.

Post autor: admin. med. »

Niebieskie żyłki na nogach zwane potocznie pajączkami mogą być zwiastunem żylaków – ale nie muszą.Czasami to tylko popękane naczynka.Jeśli jednak towarzyszy im nasilające się wieczorem uczucie ciężkości nóg lub wrażenie,że łydki są rozpalone i spuchnięte to znak ,że Twoje zastawki nie funkcjonują prawidłowo.Krew powinna płynąc do góry do serca a tak przecieka do żył powierzchniowych te zaś rozciągają się i zniekształcają .Żylaki są więc nie tylko defektem kosmetycznym ale też skutkiem choroby – przewlekłej niewydolności żylnej.Oczywiście problem nie dotyczy tylko nóg ale może się objawiać w innych partiach ciała jak np. na twarzy.Pielęgnacja skóry ze skłonnością do pękających naczynek jest bardzo trudna. Przede wszystkim należy unikać czynników powodujących rozszerzenia naczyń krwionośnych, takich jak: zmiana temperatur, ultrafiolet (słońce i solarium), wysokich temperatur (sauna), kosmetyki drażniące, peelingi mechaniczne, alkohol, itp. Konieczne jest stosowanie specjalnych serii kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery naczyniowej. Zawierają one min. następujące składniki: witamina C, K, krzem, algi morskie, miłorząb japoński, krwawnik, arnika górska, kasztanowiec zwyczajny, nagietek itp. W przypadkach bardziej zaawansowanych zaleca się wykonywanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych lub medycznych (np. zabieg z użyciem urządzenia IPL)Wskazane stosowanie leków na bazie rutyny(Rutinoscorbin )czy witamina P
Cera naczynkowa potrzebuje specjalnej troski. Odpowiednio dobrana regularna pielęgnacja pomoże zmniejszyć rumień i zapobiec powstawaniu nowych rozszerzonych naczynek. Dziś podpowiadamy jak domowymi sposobami zadbać o ten szczególnie wymagający rodzaj cery.
Dla cer naczynkowych szczególnie polecamy nawilżającą i kojącą maseczkę z siemienia lnianego. 1 łyżkę mielonego siemienia lnianego zalewamy 1/2 szklanki wrzątku. Po 20 minutach gęstą papkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na 15-20 minut.
Rewelacyjnym składnikiem maseczek dla cery naczynkowej są także owoce bogate w witaminę C - czarne porzeczki i ciemne winogrona. Maseczki owocowe są tanie i proste w przygotowaniu. Wystarczy rozgnieść porzeczki lub winogrona i nałożyć na twarz.
Jeśli jesteś posiadaczką cery naczynkowej i jednocześnie tłustej lub mieszanej wypróbuj koniecznie maseczkę z czerwonej glinki (przepis znajdziesz tutaj). Systematyczne stosowanie glinki czerwonej zapewni obkurczenie i uszczelnienie naczyń krwionośnych.
Dla cery mieszanej odpowiednia będzie także maseczka z miodu i zmiksowanej papai. Maseczka świetnie odżywia, usuwa zanieczyszczenia, pozostawia skórę gładką i promienną.
Cera naczynkowa i sucha będzie Ci wdzięczna jeśli zafundujesz jej maseczkę z marchewki i oliwy. Zetrzyj marchewkę na tarce i wymieszaj ją z odrobiną jogurtu i oliwy z oliwek. Maseczkę pozostaw na twarzy przez 15 minut
Wracając do żylaków nóg.Zalecenia
Spaceruj,uprawiaj sporty,wzmacniaj mięśnie nóg(rower
Chodzenie po schodach
Unikać długiego stania(dreptać w miejscu)
Siedząc często zmieniaj pozycję i poruszać stopami.Nie zakładać nogi na nogę.
Nie noś szpilek,najlepszy obcas to max 4 cm.Dbać o wagę.
Unikać soli
Unikać wysokich temperatur(sauna,opalanie się,gorące kąpiele)Odpoczynek z uniesionymi nogami.
Nie pal papierosów
Unikać obcisłej odzieży(obcisłych skarpet,samonośnych pończoch czy obcisłych rajstop jak też dżinsów.
Depilując nogi,nie korzystaj z elektrycznych depilatorów czy rozgrzanego wosku.
Awatar użytkownika
brzoskwinka8
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2016, o 09:59

Re: Żylaki,pajączki na nogach czy twarzy.

Post autor: brzoskwinka8 »

Ja się męczę z pękającymi naczynkami na twarzy...
Niestety odziedziczyłam ją po mojej mamie, choć podejrzewam, że mój tryb życia (szczególnie stres) też sporo wpływa na tą dolegliwość. Stosuję domowe maseczki, unikam zmian temperatur, opalania i sauny, ale spektakularnych rezultatów to nie daje. Na pewno ciut wzmacnia naczynia, ale dalej kolejne pajączki się pojawiają... Czytałam artykuł na Reklama o przyczynach i leczeniu pękających naczynek. Jetem umówiona już na zabieg laserowy, słyszałam, że całkowicie zamyka on naczynko i znika ono bez śladu. Może wreszcie nie będę musiała przed wyjściem z domu nakładać tony makijażu :)
Załączniki
przyczyny-rozszerzania-naczynek-01.jpg
przyczyny-rozszerzania-naczynek-01.jpg (10.29 KiB) Przejrzano 1085 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post