DO JAKIEGO SPECJALISTY?

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
kruzzz
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2016, o 13:35

DO JAKIEGO SPECJALISTY?

Post autor: kruzzz »

Witam. Mam 29 lat. Od około 10 lat cierpię na chroniczne zmęczenie. Początkowo objawiało się to spadkiem kondycji fizycznej i bardzo długimi i bolącymi zakwasami mięśni po niezbyt wymagających ćwiczeniach fizycznych pomimo, iż od dziecka prowadziłem bardzo sportowy tryb życia. W wieku 23 lat dałem sobie spokój z wszelką aktywnością fizyczną z uwagi na szybkie męczenie się, zawroty głowy, niezwykle intensywną potliwość, zadyszkę i ogólną niemoc. Ale na tym nie koniec. Problem zmęczenia zaczynał się pogłębiać wraz z upływem czasu. Na początku zwalałem winę na lenistwo, ale dziś wiem, że jest coś nie tak. Ciągłe zmęczenie nie daje mi normalnie żyć. Czuję się tak jakbym cały czas był niewyspany pomimo nawet 10 godzinnego snu. Pieką mnie oczy, razi mnie światło, często jest mi duszno, pogorszyła mi się znacznie pamięć i koncentracja. Miewam czasem problem z wysłowieniem się, gdyż zapominam podstawowych słów. Będąc w pracy niejednokrotnie jestem na granicy omdlenia. Czuje ciężar rąk i nóg oraz mrowienie tudzież lekkie drętwienie dłoni i stóp. Czasem przed zasłabnięciem słyszę pisk w uszach. Zasłabnięcie polega na tym, iż czuję takie zmęczenie oraz ból wszystkich mięśni jak po ogromnym wysiłku fizycznym i mam wrażenie jakby z mięśni nagle uchodziła energia i muszę natychmiast usiąść lub się położyć. Nie zdarzyło mi się jeszcze stracić przytomności ani omdleć, ale coś czuję, że to nastąpi w niedługim czasie bo dolegliwości są coraz bardziej uciążliwe, a progres nabiera tempa. Na dzień dzisiejszy nie wychodzę nawet z domu. Nie idę na spacer bo boję się, że zemdleję. Wchodząc na drugie piętro bloku jestem cały zdyszany, zalany potem i muszę koniecznie się położyć lub usiąść i złapać powietrze. Kręci mi się w głowie. Byłem z tym problemem 3 krotnie u lekarza rodzinnego, ale ten bagatelizuje sprawę. Przepisuje mi tylko jakieś witaminy, które kompletnie nie pomagają. Morfologia krwi jest ok więc nie ma mowy o anemii. Proszę mi powiedzieć do jakiego specjalisty mam się udać? jakie badania wykonać? bo nie chciałbym błądzić. Nie ma na to już czasu. Nie mogę już tak dalej żyć. Całymi dniami leżę w łóżku, a wyprawa do pracy lub po zakupy sprawia mi coraz większy problem.
dimedicus

Re: DO JAKIEGO SPECJALISTY?

Post autor: dimedicus »

Czy była przeprowadzona jakaś diagnostyka(badanie krwicholesterol,stolca na pasożyty,tarczycy,eeg,ekg,badanie ciśnienia,tętna,badanie wydolności,rtg płuc)Trzeba zacząć od badań podstawowych aby wiedzieć do jakiego lekarza się udać.
Lekarz I kontaktu powinien po takich badaniach skierować do odpowiedniego specjalisty lub wdrożyć leczenie.
Z opisu sądzę,że wskazane badanie kardiologiczne oraz/i neurologiczne
kruzzz
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2016, o 13:35

Re: DO JAKIEGO SPECJALISTY?

Post autor: kruzzz »

Tak. Miałem robione EKG- stwierdzono blok odnogi pęczka hisa (podobno to cecha serca i nie ma nic wspólnego z moimi dolegliwościami). Krew miałem robioną na: morfologię, cholesterol, próby wątrobowe- alat, aspat, bilrubina, ggtp (robiłem sam prywatnie). Morfologia ok, choć wyszły delikatnie wyższe leukocyty. Cholesterol ok, próby wątrobowe również. Po kolejnym skierowaniu na morfologię przez lekarza morfologia wyszła w normie. Przepisany został mi komplet witamin + zmiana diety na zdrowszą. Pomimo zastosowania się do poleceń lekarza nie widzę żadnej poprawy. Lekarz po ostatniej wizycie zalecił spacery, żeby się dotlenić, ale i to nie pomaga, a po powrocie czuję się totalnie wyczerpany i praktycznie idę od razu do łóżka. W dodatku nie wiem dlaczego, ale lekarz nie kwapi się żeby skierować mnie na dodatkowe badania + do odpowiedniego specjalisty pomimo moich nacisków. Dlatego więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i udać się do specjalisty, ale pytanie brzmi do kogo? Do neurologa? kariologa? endokrynologa? bo już sam nie wiem, a do bogatych nie należę, a prywatna wizyta w moim mieście kosztuje średnio 150- 200 zł więc chciałbym jakoś rozsądnie wydać te pieniążki...
carboczar

Re: DO JAKIEGO SPECJALISTY?

Post autor: carboczar »

Uważam,że wskazane jest skontaktować się z kardiologiem.
kruzzz
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2016, o 13:35

Re: DO JAKIEGO SPECJALISTY?

Post autor: kruzzz »

No i wykrakałem. Dziś w pracy nadszedł ten dzień. Zemdlałem, straciłem przytomność na jakąś minutę. Zawieziono mnie do szpitala i akurat trafiłem na internistę i kardiologa Ciśnienie 120/ 70, EKG podobno w normie. Zalecono mi zrobienie EKG wysiłkowego w innym ośrodku bo w szpitalu na chwilę obecną nie było takiej możliwości. Dali mi dwie kroplówki i odesłali do domu.

Zobaczymy co dalej. Zrobię jeszcze test na pasożyty. Rozumiem, że badanie przeprowadzane jest na podstawie kału w sanepidzie czy są jeszcze jakieś dodatkowe badania w tym kierunku?
dimedicus

Re: DO JAKIEGO SPECJALISTY?

Post autor: dimedicus »

Nie musi być w sanepidzie,w każdym labo. w przychodni zrobią(albo na skierowanie albo odpłatnie,cena ok 11zł)EKG wysiłkowe i USG serca
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post