Pomylona kolejność tabletek YAZ

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
reikuc
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2015, o 10:03

Pomylona kolejność tabletek YAZ

Post autor: reikuc »

Witam. Dzisiaj jest 10 dzień jak jestem na tabletkach antykoncepcyjnych. Mysle , ze istotne jest że są to tabletki Yaz . Podobno każda tabletka ma inne stężenie, wiec bardzo ważne jest by brać je tak jak są strzałki. Dnia 8 pomyliłam się i wzięłam zamiast tabletki 8mej tabletke 14 w tym samym dniu współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia oraz dnia następnego rano... jakie jest ryzyko ? bardzo prosze o szybką odpowiedź...
carboczar

Re: Pomylona kolejność tabletek YAZ

Post autor: carboczar »

Owszem mają inny skład ale pierwsze 24 tabletki i 4 ostatnie. Jeżeli wzieła Pani jednego koloru tabletki to nie ma powodu do obaw, chyba że zażyła Pani białą tabletkę

Nie należy mylić tabletek: jasnoróżowe tabletki przyjmuje się przez pierwsze 24 dni, a nastepnie białe tabletki przez ostatnie 4 dni. Nowy blister należy rozpocząć od razu (24 jasnoróżowe, a następnie 4 białe tabletki) bez stosowania przerwy między dwoma blistrami.
Wiec jesli tabletki byly tego samego koloru nie ma powodu do obaw.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post