przewlekłe problemy z żołądkiem

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
kristown02
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 18:44

przewlekłe problemy z żołądkiem

Post autor: kristown02 »

Witam mam 27 lat od kilku lat ten sam problem silne pieczenie w nadbrzuszu w czasie lub po jedzeniu, czeste odbijanie...
badania:
gastroskopia: delikatne zaczerwienienia
usg ok
badania krwi ok
pasozyty brak
rtg przelyku refluks do 1/4 czesci zoladka taki opis plus brak patologi....
wycinek z zoladka przy gastros. nie wykazal helicobacter jednak pani nie kazala odkladac leku ipp przed badaniem co chyba nie jest wlasciwie
lekarz rodziny rok wstecz zrobil z krwi test na HP i wyszly przeciwciala wdrozyl leczenie antyb. po pierwszym nie udanym potraktowal mnie 2 raz bodajze tym samym zestawem duomox i metronizadol... po czasie dolegliwosci wrocily. (To leczenei bylo na poczatku przed testem ureazowym i przed gastroskopia i innym badaniamai a wiec bez jakicholwiek badan oprocz z krwi)
I TERAZ PYTANIE: Czy ja w koncu mam ta nieszczesna bakterie czy nie. Juz niewiem gdzie sie mam zglosci a moj stan sie pogarsza, bole przelyku zdrapane gardlo pieczenie w zoladku bole zoladka oslabienie itd po lekach typu ipp przechodzi lecz pojawiaja sie inne obj ale po odstawieniu jeszcze gorzej...nie wiem czy lekarze popelniaja bledy w moim przypadku czy mam zrobic jeszcze raz solidnie test np z kalu na bakterie...a moze to nie bakteria? Chcialbym wyleczyc przyczyne szczegolnie ze przeszkadza ona w funkcjonowaniu, codziennym życiu, nie chcialbym wpasc w gorszy stan gdyż mam dopiero 27 lat a problem ciągnie sie juz od 4-5 lat pozdrawiam i prosze o pomoc <prosi>
dimedicus

Re: przewlekłe problemy z żołądkiem

Post autor: dimedicus »

Jeśli było przebyte Hp to wynik może wyjść dodatni.zawsze pobranie wycinka jest metodą czy Hp jest.

Z opisu wynika że eradykacja Hp przebiegła prawidłowo i obecnie nie występuje.
Uważam,że obecnie wskazane wdrożyć reżim żywieniowy,dietę lekkostrawną(dział diet) dodatkowo leki z grupy IPP(w tym przypadku 2 x dn.40/20 mg) oraz probiotyki(lepsze są synbiotyki)

Nie wiem jak jest prowadzone leczenie ale nie wydaje mi się aby było prowadzone za dobrze.
kristown02
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 18:44

Re: przewlekłe problemy z żołądkiem

Post autor: kristown02 »

Tak rozumiem i dziekuje za odpowiedz... dla scislosci... badanie z krwi bylo najpierw .. wynik pozytywny i leczenie antyb.... rok pozniej gastroskopia i wycinek poniewaz objawy nie ustapily.... i z wycinka wyszedl wynik ujemny. Moje pytanie czy przyjmowanie ipp moze zakłocic, sfalszowac wynik tego badania czyli testu ureazowego wycinku zwal jak zwal;d na hp? Czy mozna zamiast ipp brac np dexilant? dziala u mnie chyba lepiej i jak dlugo zrobic kuracje plus dieta zeby sprawdzic efekty? Aha no i jeszcze pytanie odnosnie badania rtg przelyku z ktorego wynika nic innego jak refluks do 1/4 przelyku ... moze to poprostu refluks ale jakie sa przyczyny.... dziekuje za odp
p>S gdyby ktos mial namiar na jakiegos dobrego gastrologa z okolic Bielska Bialej, Kęt, Oświecimia gdyz tam gdzie sie lecze tj szpital Oswiecim ma niezbyt przychylne opinie.Ale moze tak nie byc. Pozdrawiam i dziekuje z gory za odpowiedz.
carboczar

Re: przewlekłe problemy z żołądkiem

Post autor: carboczar »

kristown02 pisze:Czy mozna zamiast ipp brac np dexilant?
Można to też lek z grupy IPP
kristown02 pisze:Moje pytanie czy przyjmowanie ipp moze zakłocic, sfalszowac wynik tego badania czyli testu ureazowego wycinku zwal jak zwal;d na hp?
może dawać fałszywie ujemny wynik testu ureazowego i stosowanie powinno być wstrzymane minimum 10 dni przed badaniem.
kristown02 pisze:moze to poprostu refluks ale jakie sa przyczyny
przyczyn może być kilka,np;
zła perystaltyka i opóźnione opróżnianie żołądka,zaburzenie czynność dolnego zwieracza przełyku(tu może być też kilka przyczyn np gazy), np też otyłość,np ucisk na żołądek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post