Rozwód i małe dziecko.Jak mu o tym powiedzieć?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Honnorcia
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 9 paź 2016, o 15:28

Rozwód i małe dziecko.Jak mu o tym powiedzieć?

Post autor: Honnorcia »

Witam,
Mam jeszcze małą córeczkę,w tym roku poszła do szkoły a ja i z mężem postanowiliśmy się rozejść, zwlekałam z tym 2 lata, ale nie mam już siły dłużej czekać. Cały czas się kłócimy, to już nie jest ten sam człowiek co 10 lat temu, jak Go poznałam, ciągle mnie podejrzewa o jakieś zdrady
Jak powinnam zacząć rozmowę z moja córką i co jej powiedzieć aby na tym nie cierpiała?
Tomek78
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 6 paź 2016, o 15:38

Re: Rozwód i małe dziecko.Jak mu o tym powiedzieć?

Post autor: Tomek78 »

Cześć,

To bardzo trudna sytuacja dla dziecka. Jeśli jest zżyte z obojgiem rodziców, to przede wszystkim powinniście to przedstawić razem, obydwoje - bez mowy o czyjejś winie. Dziecko na pewno będzie w ciężkim szoku, bo nikt tego się nie spodziewa.
Ważnym jest by widziało zgodę podczas tej rozmowy, nie wydaje mi się by można bylo zrobić coś więcej.

Pozdrawiam
drTeresa

Re: Rozwód i małe dziecko.Jak mu o tym powiedzieć?

Post autor: drTeresa »

Proszę w rozmowie traktować dziecko jak dorosłego i rozmawiać razem z mężem.Dziecko zrozumie o ile wyjaśni się problem bardzo dokładnie.Nie ma co zwlekać z rozmową.
proszę też nie prowadzić żadnych sporów z mężem i odwrotnie,to ma być decyzja wyjaśniająca dlaczego i co dziecko czeka.Proszę dużo mówić do dziecka o miłości i tak aby dziecko nie sądziło,że jest czemuś winne,wyjaśnić dlaczego nie możecie żyć ze sobą ale że dziecko zawsze będzie miało rodziców,mam i tatę i tak pozostanie zawsze.Trzeba obecnie i po rozwodzie okazywać dziecku dużo miłości.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post