Witaminy i inne srodki w ciazy

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
Karolcia00724
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2016, o 11:45

Witaminy i inne srodki w ciazy

Post autor: Karolcia00724 »

Witam, nurtuje mnie ilość stosowania witamin. Jestem w 8 tyg ciazy, robiłam badania krwi i wyszło mi że mam niedobór żelaza. Lekarz przepisal mi dodatkowo Szelazo+sr . Wcześniej przepisal mi witaminy omega med optima Start. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy mam brać zarówno żelazo jak i te witaminy omega.... Wydaje mi się że w tym szelazo+ sr są już te Wit. Co w omega med. Dziękuję za odpowiedź
Meneus

Re: Witaminy i inne srodki w ciazy

Post autor: Meneus »

Oba leki mają podobne składniki ale nie takie same, w omegamed optima Start nie ma żelaza jest tylko tlenek żelaza a to jest barwnik.A skoro występuje anemia to lekarz zalecił żelazo w Szelazo+sr
Karolcia00724
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2016, o 11:45

Re: Witaminy i inne srodki w ciazy

Post autor: Karolcia00724 »

Czyli powinnam przestać brać omegamed a zacząć tylko szelazo+śr?
dimedicus

Re: Witaminy i inne srodki w ciazy

Post autor: dimedicus »

Karolcia00724 pisze: Lekarz przepisal mi dodatkowo Szelazo+sr .
wiec powinno się brać oba,tym bardziej że występują inne składniki w obu,wspólne to kwas foliowy ale różnice są w żelazie,wit.B6,wit D,jod,wit.C czy DHA
arenika
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2016, o 09:50

Re: Witaminy i inne srodki w ciazy

Post autor: arenika »

Z tego co wiem, przy niedoborze żelaza, preparaty na uzupełnienie są przepisywane na receptę, więc lekarz najlepiej wie jaki dopasować pacjentce. Ważny jest tylko sposób zażywania tych tabletek. Trzeba je popijać najlepiej sokiem z witaminą C, żeby dobrze się przyswajało.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post