wypadanie włosów

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
Sylwia242424
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2016, o 13:21

wypadanie włosów

Post autor: Sylwia242424 »

Witam,mam 24 lata i mój problem pojawił się pół roku temu. Silnie wypadają mi włosy, podczas mycia i suszenia są nawet łzy w oczach i zbieranie ich garściami z podłogi. Dodatkowo często boli mnie głowa i prawie codziennie mam jej zawroty. Żółty wyciek z piersi i ich ból,stwierdzono u mnie gruczolakowłókniaka piersi i guz tarczycy ale wyniki krwi tarczycy są w porządku.Na wyciek z piersi lekarz stwierdził że to normalne.Bolesne miesiączkowanie(pomimo brania yasminu).Ogólne osłabienie i ból stawów. Żadne witaminy na włosy ani maseczki ani wcierki nie pomagają. Proszę o pomoc..
carboczar

Re: wypadanie włosów

Post autor: carboczar »

Przyczyn takich objawów może być wiele i bez badań trudno stawiać diagnozę,jak sądzę przyczyna może być wtórna czyli z jakiegoś powody(choroby podstawowej).
Więc trzeba poznać przyczynę podstawą a tu może być przyczyna hormonalna(nie wiem jakie badania wykonano w tym kierunku) inne przyczyny to stosowane leki,choroby ogólnoustrojowe,choroby skóry,stosowana chemia w pielęgnacji włosów,też zatrucia organizmu toksynami,również stres może powodować takie objawy.
Czy konsultowano z dermatologiem,endokrynologiem?
Sylwia242424
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2016, o 13:21

Re: wypadanie włosów

Post autor: Sylwia242424 »

carboczar pisze:Przyczyn takich objawów może być wiele i bez badań trudno stawiać diagnozę,jak sądzę przyczyna może być wtórna czyli z jakiegoś powody(choroby podstawowej).
Więc trzeba poznać przyczynę podstawą a tu może być przyczyna hormonalna(nie wiem jakie badania wykonano w tym kierunku) inne przyczyny to stosowane leki,choroby ogólnoustrojowe,choroby skóry,stosowana chemia w pielęgnacji włosów,też zatrucia organizmu toksynami,również stres może powodować takie objawy.
Czy konsultowano z dermatologiem,endokrynologiem?
Dziękuję bardzo za odpowiedz,
nie konsultowano ponieważ właśnie nie wiem czy pójść z tym do ginekologa,endokrynologa czy też może najpierw do lekarza pierwszego kontaktu?
carboczar

Re: wypadanie włosów

Post autor: carboczar »

Proszę na początek jednak udać się do ogólnego,który skieruje do specjalisty(wymagane skierowanie)
Sylwia242424
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2016, o 13:21

Re: wypadanie włosów

Post autor: Sylwia242424 »

carboczar pisze:Proszę na początek jednak udać się do ogólnego,który skieruje do specjalisty(wymagane skierowanie)
Witam ponownie,
zrobiłam dziś badania hormonalne(w fazie lutealnej;21 dzień cyklu), wyniki są w załączonym pliku.
Mam pytanie czy na te wyniki w tak dużej mierze ma zażywanie yasminu?
Podkreślam że nadal silnie wypadają mi włosy, codziennie boli głowa i mam jej zawroty i silne bóle piersi,osłabienie i doszły jeszcze nagłe zaburzenia widzenia
Załączniki
Img.aspx.png
Img.aspx.png (66.56 KiB) Przejrzano 2377 razy
carboczar

Re: wypadanie włosów

Post autor: carboczar »

Wyniki wskazują na problem z przysadką lub podwzgórza. Nie uważam aby same w sobie stosowanie anty. było przyczyną podawanych objawów.Oczywiście może mieć wpływ ale nie jako sam środek antykoncepcji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post