Przewlekły ból

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
szejk9199
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2016, o 20:04

Przewlekły ból

Post autor: szejk9199 »

Witam,


Zwracam sie z prosba o pomoc poniewaz jestem bezsilny ze swoimi dolegliwosciami.

Na wstepie napisze ze mam 20 lat. Wszystkie problemy zaczely sie dzien po sylwestrze tego roku czyli 9 miesiecy temu. Po dwoch dniach wystąpiło u mnie kłucie w lewym podzebrzu i trwalo ok 2 miesiace. Ból nie był silny lecz uporczywy i postanowilem isc do lekarza zwrocic sie o pomoc. Lekarz przeprowadzil badania krwi i stwierdzil ze watroba i trzuska sa w porzadku. Do tego było badanie na helicobakter ktore tez wyszlo dobrze czyli bez obecnosci bakteri. Mimo to, przez nastepne dwa miesiace ( do kwietnia) zazywalem dexilant i Emanera. Dolegliwosci nie mijaly wiec postanowilem udać sie do lekarza. Wyslal mnie na USG jamy brzusznej ktore zrobilem kilka dni pozniej prywatnie zeby nie czekac. USG tez OK. Jedynie lekarz napisal "nizej polozone zagiecie sledzionowe" I nic po za tym, wszystkie narzady w porzadku lecz powiedzial mi ze ta sledziona to nie przyczyna tej dolegliwosci. No i na chwile sie uspokoilem psychicznie. Ból nie mijał, leki te same i w zasadzie zastanawialem sie po co je biore.. po kolejnym miesiacu postanowilem zrobic gastroskopie ktora tez wyszla dobrze, a nawet bardzo dobrze. Po tych badaniach które w przeciagu 5 miesiecy wyszly dobrze zaczalem sie zastanawiac sie gdzie lezy problem. Zaczalem brac pod uwage jakas nerwice, problemy psychiczne no ale nie mam zadnego potwierdzenia no i w sumie jestem normalny nie mam problemow psychicznych :D. Lecz musze dodac ze jestem bardzo znerwicowana osoba, a moje nerwy przez ten okres odkad miewam bóle strasznie sie pogłębiły. Co jakis czas mam napady nerwicy, jest mi słabo, w pracy kręci mi sie w głowie trzęsą mi sie ręce.. w Sierpniu br. Zrobilem znowu badania morfologiczne ktore nie wykazały nic.


Jestem bezsilny, moja psychika z kazdym miesiacem jest w gorszej kondycji.. Nie wiem co robic. Badania ktore przeprowadzilem są dobre a dolegliwosci dalej wystepuja.

Tak w skrócie napisze co od 9 miesiecy "boli"

Pierwsze 3 miesiace ból wystepowal po lewej stronie brzucha, raczej pod zebrem.

Od 6 miesiecy boli mnie prawe podzebrze, i kilka centymetrów od prawych zeber prawie obok mostka kilka razy na dzien występuje "wybrzuszenie" na pierwszy rzut oka szarego czlowieka myslalem ze to jakas przepuklina. I w tym miejscu boli przy ucisku. Boli mnie równiez pod prawą łopatką. Bóle utrzymuja sie całą dobe. Najmniej w nocy albo jezeli jestem w ruchu i cos robie. Podczas siedzenia dluzej bóle sie lekko nasilaja. Ból pod prawą łopatką jest bardziej intensywny kiedy "spinam" łopatki.

Nigdy nie wystepowala u mnei zgaga, mdlosci. Chociaz mam je raz na jakis czas kiedy mocno sie zestresuje i pomysle o tym co mi jest ( albo o tym czego nie ma ). Stolce w normalnej barwie, nie ma zadnych przekrwień itp. Raz mam normalne stolce raz nieco rzadsze ale nie mam zadnych biegunek ktore trwaly by dluzej.

Troche tego sie nazbierało i jezeli cos nie napisalem jasno to prosze napisac. Prosze o jakakolwiek rade i pomoc czy robic jakies badania dalej, w czym moze byc problem. Do lekarza juz mi wstyd chodzic bo patrzy na mnie jak na swira a ja jestem juz kłębkiem nerwów przez ostatnie czasy. Jak juz pisalem bylem zawsze nerwowa osoba, ale nigdy tak jak teraz. Doszly do tego jakies lęki, ze moge byc powaznie chory i przestaje sobie z tym radzic. Mimo ze badania ktore robilem wyszly dobrze.

Prosze o pomoc pozdrawiam
szejk9199
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2016, o 20:04

Re: Przewlekły ból

Post autor: szejk9199 »

Najbardziej zastanawia mnie to czy to wszystko moze byc spowodowane nerwami lub przez kręgosłup i ból w odcinku piersiowym i pod prawą łopatką? Czy moglby tak promieniowac i zmylać?
dimedicus

Re: Przewlekły ból

Post autor: dimedicus »

Najprawdopodobniej objawy są związane z kręgosłupem i w tym kierunku wskazane wykonać badania
szejk9199
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2016, o 20:04

Re: Przewlekły ból

Post autor: szejk9199 »

Ból zmienił nieco charakter. Tak jakby od jakiegos czasu nie doskwiera ból pod prawymi zebrami, lecz teraz wyglada to nastepujaco.

Ból wystepuje pod prawa lopatka nadal "przy spinaniu" lopatki bóli, ból rozlewa sie ( jest promienijacy) lekki, nieprzyjemny i irytujacy daje uczucie "czucia" bardziej prawej strony twarzy, prawej dloni, prawej strony miednicy oraz czasem prawego uda i zawsze prawej łydki.

Nie poszedłem jeszcze zrobic badania kregoslupa, ale pojde jak najszybciej. Czy zmiany objawów mogą o czyms swiadczyc?

Ból zmniejsza sie podczas wysilku fizycznego. a w spoczynkuwraca
dimedicus

Re: Przewlekły ból

Post autor: dimedicus »

Może to wskazywać na kręgosłup jak wyżej opisywano ale też na przyczyny związane już bardziej na neurologiczne,np neuralgię. Tu na pewno nie ocenimy,są konieczne badania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post