Cukrzyca Objawy

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
admin. med.

Cukrzyca Objawy

Post autor: admin. med. »

Wczesne rozpoznanie cukrzycy umożliwia działanie już w początkowych etapach jej rozwoju i często pozwala na zapobieganie wielu niepożądanym powikłaniom. Najprostszą metodą rozpoznania cukrzycy są badania poziomu cukru we krwi. Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć cukrzycę najlepiej natychmiast udaj się do lekarza, który skieruje Cię na właściwe badanie. Nieleczona cukrzyca może wywołać bardzo poważne następstwa, włącznie z utratą wzroku, utratą przytomności, a nawet śmiercią.
Najczęstsze objawy cukrzycy

Częstymi objawami cukrzycy są następujące dolegliwości:

Ciągłe zmęczenie i senność - te objawy często mogą być połączone z ogólną depresją i niechęcią do działania.
Zwiększone pragnienie, połączone z częstym oddawaniem moczu - nawet do 2-3 razy więcej moczu niż osoba zdrowa. Pragnienie może osiągać poziom, przy którym występuje suchość w ustach czasem utrudniająca spożywanie pokarmów.
Objawy skórne - takie jak zapalenia śluzówki, jamy ustnej i narządów płciowych. Należy tu wymienić trudno leczące się ropniaki przyzębne, i zakażenia drożdżakowe jamy ustnej, a w przypadku narządów płciowych - świąd pochwy lub członka. W przypadku cukrzycowych objawów skórnych często występują też czyraki, grzybica paznokci, wykwity oraz wypadanie włosów.
Bóle głowy.
Pogorszenie zdolności widzenia.
Objawy neurologiczne - mrowienie i drętwienie kończyn, kurcze łydek w nocy, osłabione czucie lub brak czucia w skórze, niedowłady mięśni.
Zwiększony apetyt bez przybierania na wadze.
Wolniejsze gojenie się ran.
Objawem zaawansowanej cukrzycy jest zapach acetonu z ust, a w bardzo zaawansowanych stadiach - utrata przytomności (śpiączka cukrzycowa).

Cukrzyca często rozwija się bezobjawowo

Powyższe objawy są najczęściej pojawiającymi się podczas cukrzycy, należy jednak pamiętać, że cukrzyca typu 2 może bardzo często rozwijać się przez długi czas zupełnie bezobjawowo. W takich przypadkach często degraduje ona powoli zdrowie osoby chorej, która zaczyna cierpieć na inne choroby i dolegliwości, nie zawsze dające się łatwo powiązać z cukrzycą. Oznakami cukrzycy w takich przypadkach mogą być przede wszystkim ciągłe psychiczne zmęczenie i niechęć do działania.
Co zrobić jeżeli podejrzewasz, że masz cukrzycę

W przypadku kiedy rozpoznasz u siebie opisane powyżej objawy, najlepszym rozwiązaniem jest umówić się na wizytę u lekarza. Badanie pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości - albo wykaże, że wszystko jest w porządku (ponieważ czasami objawy mogą być mylne), albo pozwoli na szybkie wykrycie choroby i co za tym idzie, lepsze szanse na wczesne rozpoczęcie leczenia.
Agrenda
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2016, o 20:07

Re: Cukrzyca.Objawy

Post autor: Agrenda »

Od ponad 10 lat w różnych krajach, aby załagadzać negatywne skutki cukrzycy, jest stosowana benfotiamina. Dziwi mnie, że do nas dociera dopiero teraz. Benfotiamina, czyli "ulepszona" tiamina, pozwala na uzupełnienie jej braków w organizmie chorego, co o wiele zmniejsza dolegliwości i tym samym poprawia jego komfort życia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post