Dziwny ucisk + inne objawy

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
mazo
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2016, o 12:56

Dziwny ucisk + inne objawy

Post autor: mazo »

Witam
Problem, który opiszę miałem już około 2 lata temu, po czym albo go nie było albo był tak mało odczuwalny, że nawet o nim zapomniałem. Niestety, wrócił ze zdwojona siłą.
Czuję ucisk podobny jakby ktoś naciskał mi delikatnie dwoma palcami w prawej stronie brzucha pod żebrami gdzieś na wysokości pępka, niekiedy odczuwam to trochę wyżej.
Niekiedy czuje tak jakby bulgotanie i dziwne dźwięki jakby głodnego żołądka.
Do tego ciągłe gazy, wzdęcia brzucha i wypróżnianie 3-4 razy dziennie (niekiedy 2 dni nic a później znowu 3-4 razy dziennie).
Konsystencja kału jest różna. Od przypominającej budyń do przypominającej piankę po takie jakby sklejone ze sobą dwa kawałki. Niekiedy mój kał ma dziwny trójkątny kształt przypominający to. /_ - idealnie gładkie ścianki + ten nienaturalny kształt.
Nie wiem czy ma to coś wspólnego czy nie ale często muszę biec na autobus z powodu złego skomunikowania się pociągu z autobusem. Podczas 50 metrowego biegu odczuwam silny ból w tym miejscu jakby kolkę tylko 10 razy silniejszą. Niekiedy muszę się zatrzymać i przykucnąć bo tak boli.
Zacząłem się martwić więc poszedłem do lekarza rodzinnego. Dała mi skierowanie na kolonoskopię ale mam termin dopiero na luty.
Może ktoś domyśla się co to może być?
dimedicus

Re: Dziwny ucisk + inne objawy

Post autor: dimedicus »

Czy wykonano jakieś wstępne badania(krew w tym wątrobowe i trzustkowe,usg badanie stolca na pasożyty?)
Przyczyn może być kilka,na początek wątroba,zapalenie wyrostka, problem z woreczkiem żółciowym i dróg żółciowych,żołądek i XII-ca, chociaż wiele wskazuje na problem z jelitem grubym.
mazo
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 31 paź 2016, o 12:56

Re: Dziwny ucisk + inne objawy

Post autor: mazo »

dimedicus pisze:Czy wykonano jakieś wstępne badania(krew w tym wątrobowe i trzustkowe,usg badanie stolca na pasożyty?)
Przyczyn może być kilka,na początek wątroba,zapalenie wyrostka, problem z woreczkiem żółciowym i dróg żółciowych,żołądek i XII-ca, chociaż wiele wskazuje na problem z jelitem grubym.



Miałem badania w sierpniu przy okazji gastroskopii. Krew, mocz, krew utajona - wszystko podręcznikowe. Miałem wtedy podejrzenie wrzodów żołądka oraz dwunastnicy, jak się okazało wrota mojego żołądka stały otworem przed endoskopem zanim zdążyłem go połknąć i od drugiej strony też nie było zamknięcia żołądka ale żadnych wrzodów ani stanów zapalnych.
carboczar

Re: Dziwny ucisk + inne objawy

Post autor: carboczar »

mazo pisze:jak się okazało wrota mojego żołądka stały otworem przed endoskopem zanim zdążyłem go połknąć i od drugiej strony też nie było zamknięcia żołądka ale żadnych wrzodów ani stanów zapalnych.
Rozwarty odźwiernik żołądka nie musi wskazywać na zmiany chorobowe o ile występuje w czasie gastroskopii,podanie powietrza może powodować otwarcie. (Proszę podać dokładny opis badania) jeśli rozwarcie jest stałe więc nie kurczy się prawidłowo a to może mieć wpływ na podawane objawy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post