Prawie mdleję, drętwieje, robi mi się duszno i gorąco.

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
MagdaW97
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2016, o 13:29

Prawie mdleję, drętwieje, robi mi się duszno i gorąco.

Post autor: MagdaW97 »

Witam,
Od około 2 miesięcy miewam dziwne problemy ze zdrowiem a lekarze nie sa wstanie powiedzieć co mi jest. Mam 19 lat, jestem w klasie maturalnej a przez te problemy nie jestem w stanie uczęszczać na wszystkie lekcje. Polega to na tym, że w pewnym momencie zaczyna mi się kręcić w głowie, potem czuję mrowienie/drętwienie na plecach, które z czasem rozchodzi się na całe ciało. Zaczyna mi się robić gorąco i duszno do tego stopnia że prawoe mdleję. Takie sytuacje dzieją się przede wszystkim w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie jest duszno, rzadziej na świeżym powietrzu. Poza tym cały czas czuję się dziwnie słabo i jestem zmęczona. Gdy pierwszy raz dostałam takiego ,,ataku" w szkole została wezwana do mnie karetka. Zrobiono mi wtedy bafania na cukier, ciśnienie i EKG. Cukier był w normie, ciśnienie było za wysokie, EKG też nie wyszło najlepiej. Zostałam odesłana do mojego lekarza rodzinnego gdzie również miałam robione EKG i wysłana zostałam ze skierowaniem do szpitala. Tam zrobiono mi znowu EKG, założono holter i mialam robione inne badania na serce i wszystko wyszło w porządku. Zostałam skierowana do neurologa. Doktor stwierdziła że przyczyną jest stres i przepisała mi Magnezin, Propranolol WZF i witaminę B6. Problem polega na tym, że tabletki nie pomagają i mimo że mówiłam doktor że to na pewno nie stres, bo dzieje się to w sytuacjach w których nie mam się czym stresować dalej upierała się przy stresie. Miałam również robione badania na tarczycę i wszystko również wyszło w porządku. Co mi może dolegać? To ważne ponieważ przez to wszystko zawalam szkołę.
dimedicus

Re: Prawie mdleję, drętwieje, robi mi się duszno i gorąco.

Post autor: dimedicus »

Proszę podać wyniki badań na tarczycę( lub chociaż jakie wyniki wykonano w kierunku tarczycy) jak z okresami,mniej więcej w jakich sytuacjach i jak często pojawiają się takie objawy.Czy wykonano EEG?Badania hormonalne?(nie tylko tarczyca) Czy są stosowane jakieś używki(bez kłamstw) czy ktoś w rodzinie miewał takie objawy? czy były utraty przytomności, sztywności mięśni, czy migające obrazy powodują jakieś odczucia?
Jak rozumiem na 100% ciąże wykluczono?
Czy w czasie badań w szpitalu występowały takie objawy, w czasie Holtera?
MagdaW97
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2016, o 13:29

Re: Prawie mdleję, drętwieje, robi mi się duszno i gorąco.

Post autor: MagdaW97 »

EEG nie miałam robione, dostałam papierek na rezonas głowy ale neurolog powiedziała że to nie problem z głową i nie będzie robiony rezonans. Na tarczyce miałam robione TSH z wynikiem 3, innych badan hormonalnych mi nie robiono. Jeśli chodzi o okoliczności to różnie zazwyczaj w szkole w salach w których jest duszno, rzadziej na dworzu jak wracam do domu itp. Mam tak conajmniej raz dziennie. W ciąży nie jestem na 100%, z używek paliłam papierosy, od dłuższego czasu pale elektryka, alkohol okazjonalnie, odkąd biorę leki ni piję. W rodzinie nikt nie ma ani nie miał podobnych objawów. Nie mdleje, zdrędwiałam wtedy gdy została do mnie wezwana karetka, teraz staram się nad tym panować wychodząc z sali. Podczas holtera nie miałam takich objawów ponieważ cały czas leżałam a gdy leżę objawy mi się nie pojawiają. Co do odczuć podczas kręcenia się w głowie nie jestem w stanie nic konkretnego powiedzieć po prostu mam wrażenie że zemdleję.
dimedicus

Re: Prawie mdleję, drętwieje, robi mi się duszno i gorąco.

Post autor: dimedicus »

Wskazane rozszerzyć badania w kierunku tarczycy,upieram się o EEG i jednak badanie neurologiczne MRI( z kontrastem) zdecydowanie odstawić e-papierosy.Skutki uboczne e-papierosa też mogą wpływać na podane objawy. Jeśli jest możliwe,powtórzyć Holter ale w codziennych zajęciach.
,A robiono może Doppler tętnic szyjnych?
MagdaW97
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2016, o 13:29

Re: Prawie mdleję, drętwieje, robi mi się duszno i gorąco.

Post autor: MagdaW97 »

Nie mialam robionego. A jeśli chodzi o epapierosa palę go od mniej wiecej 1,5 roku i nic mi nie bylo do tej pory.
dimedicus

Re: Prawie mdleję, drętwieje, robi mi się duszno i gorąco.

Post autor: dimedicus »

MagdaW97 pisze:nic mi nie bylo do tej pory.
proszę wybaczyć a to ma być argument na nie.
Kiedyś musi być pierwszy raz,na chorobę zwykle pracuje się czasem kilka lat aż się odezwie.
Nie wiele, widzę tu było diagnostyki.
MagdaW97
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2016, o 13:29

Re: Prawie mdleję, drętwieje, robi mi się duszno i gorąco.

Post autor: MagdaW97 »

Diagnostykę robiono mi głównie w kierunku serca. Dalej wysłano mnie do neurologa który nie zrobił nic. Nie długo idę do mojej doktor więc porozmawiam o wyżej wymienionych badaniach. A i jeżeli to ważne moje paznokcie u rąk i u nóg nabrały lekko sino niebieskiego koloru. Znaczy były już takie od jakiegoś czasu ale dziś koleżanka powiedziała mi że to może być ważne. Oraz od dłuższego czasu łatwiej łapie zadyszkę ( szybciej się męczę) i od czasu kiedy to wszystko się zaczęło znacząco straciłam apetyt.
dimedicus

Re: Prawie mdleję, drętwieje, robi mi się duszno i gorąco.

Post autor: dimedicus »

Więc tu jest problem też/lub sercowo-naczyniowy
Koniecznie wykonać badania
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post