Antykoncepcja hormonalna po poronieniu

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
ania6600
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2015, o 19:17

Antykoncepcja hormonalna po poronieniu

Post autor: ania6600 »

Chciałabym zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne, nie wiem jednak, które pigułki są najskuteczniejsze i na jakiej podstawie lekarz je dobiera. Czy po każdych tabletkach anty się tyje? Mam za sobą dwa poronienia, po których na skutek stosowania leków hormonalnych przytyłam, czego teraz za bardzo bym nie chciała. Jakie są wasze doświadczenia w stosowaniu antykoncepcji?
Meneus

Re: Antykoncepcja hormonalna po poronieniu

Post autor: Meneus »

Temat antykoncepcji hormonalnej jest bardzo obszerny, postaram sie jednak w miarę szybko wszystko wyjaśnić
W skład tabletki hormonalnej wchodzą dwa rodzaje hormonów, progestageny oraz estrogeny, celem tych pierwszych jest chronienie przed ciążą czyli działają antykoncepcyjne, te drugie zaś mają na celu zapobiec krwawieniom między miesiączkami i zmianom zanikowym błony śluzowej macicy.
Niestety w naszym kraju najczęściej tabletki dobierane sa metodą prób i błędów, rzadko który lekarz daje skierowanie na badania.
Zaleca się wykonanie badań takich jak badanie ginekologiczne (to oczywiste), cytologia, badanie sutków, określenie fenotypu i stanu hormonalnego, ocena wskaźników wątroby i ocena układu krzepnięcia krwi, oznaczenie poziomu cholesterolu i tłuszczy we krwi, kontrola ciśnienia tętniczego
Tabletki pobierane są z uwzględnieniem naszego własnego poziomu hormonów, ponieważ każdy preparat hormonalny zawiera inne dawki hormonów.
Niestety nie ma rankingu skuteczności tabletek, wiadomo że tabletki antykoncepcyjne są najskuteczniejsza metodą antykoncepcji ponieważ tak zwany wskaźnik pearla wynosi tylko 0,6 czyli przy prawidłowym stosowaniu antykoncepcji. Wskaznik ten podaje liczbe zapłodnień przy stosowaniu tej metody na 100 kobiet, w ciągu roku.
Tycie jest to indywidualna reakcja kobiecego organizmu na "sztuczne" hormony, niektóre kobiety tyją inne nie, nie zależy to również od danego preparatu, ponieważ niektóre kobiety zażywając tabletki X tyją a inne nie.
Co do własnych doświadczeń z antykoncepcja hormonalną mogę powiedzieć że od ponad 3 lat stosuję Cilest, nie przytyłam, mogę jedynie powiedzieć ze trochę biust mi "urósł", skutków ubocznych praktycznie nie miałam, jedynie pierwszy miesiąc od czasu do czasu mdłości, nic pozatym. Niestety to że ja tak zareagowałam, nie oznacza że organizm każdej kobiety tak zareaguje.
ania6600
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2015, o 19:17

Re: Antykoncepcja hormonalna po poronieniu

Post autor: ania6600 »

dziękuję za pomoc!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post