Zanik potliwości...przegrzanie organizmu

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
paula_kam
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 8 lis 2016, o 09:18

Zanik potliwości...przegrzanie organizmu

Post autor: paula_kam »

Witam ma 20 lat i problem z poceniem się a raczej jego brakiem. Od zawsze pociłam się mało ale od około 1,5 roku, proces ten u mnie praktycznie się zatrzymał. Jest to bardzo niebezpieczne bo w lato permanentnie się przegrzewam. Np w tym roku z koleżankami wybrałam się w góry, był 30 stopniowy upał, po pół godziny marszu z ciężkimi plecakami, z trzech pozostałych dziewczyn po prostu się lało, miały całe plecy mokre od plecaków, gdy ja zdjęłam plecak nie było ani plamki potu! Po godzinie musiałam zakończyć wycieczkę i zawrócić bo mój organizm był już skrajnie przegrzany, omal nie skończyło się udarem termicznym. Odwiedziłam lekarza rodzinnego, zlecił podstawowe badania morfologiczne (wyszły w normie) i dał mi skierowanie do dermatologa, niestety i tam nie uzyskałam odpowiedzi na pytanie co mi dolega.
Jakie choroby mogą wywołać taki stan, gdzie szukać pomocy?
Ps. dodam że choruję na cukrzycę typu 1, choć sądzę że nie ma to związku z moim problemem.
dimedicus

Re: Zanik potliwości...przegrzanie organizmu

Post autor: dimedicus »

Cierpi pani na anhydrozę a jedną z przyczyn jest właśnie cukrzyca.
Jak podejrzewam(a nic o tym pani nie pisze) nie choruje pani na twardzinę,zmiany dermatologiczne,choroby psychiczne,na uszkodzenia układu nerwowego czy jakieś choroby dziedziczne.
Są leki które się stosuje co pozwoli przywrócić potliwość a tym powinien zająć się lekarza I kontaktu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post