co to może być?

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
gregory
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:23

co to może być?

Post autor: gregory »

cześć, mam 22 lata, problem trwa już 11 miesiąc..:

Dokucza mi ciągły ból brzucha, niestrawność, nudności i zawroty głowy. Ból jest skurczowy lub kłujący o zmiennej lokalizacji i nasileniu w nadbrzuszu, śródbrzuszu, po prawej lub lewej stronie..

Testowałem różne leki, nawet rozkurczowe i przeciwbólowe nie działają.
Wprowadzałem różne diety rotacyjne i odkryłem że fruktoza/sacharoza powoduje niestrawnosc i nudnosci, ale ból brzucha został.

Co zatem robić??

Wizyt u specjalistów miałem kilka, a badania wszystkie wyszły dobrze:
* Morfologia ogólna krwi Ok.
* Próby wątrobowe Ok.
* Gastroskopia – przepuklina rozworu przełykowego, poza tym Ok.
* Badanie z kału w celu wykrycia lambii – minus.
* Badanie z kału na obecność helicobacter – minus.
* Usg jamy brzusznej – polip w dnie pęcherzyka żółciowego, max 9mm - nie klasyfikowany do usuwania, poza tym Ok.
* WTO na SIBO – minus, i narazie tyle z badań.
dimedicus

Re: co to może być?

Post autor: dimedicus »

gregory pisze:Testowałem różne leki, nawet rozkurczowe i przeciwbólowe nie działają.
A leki z gr IPP,probiotyki
Zwykle takie bóle są związane z pęcherzykiem, trzustką czy żołądkiem czy niestrawnością
Jaka jest stosowana dieta, jakiś reżim żywieniowy? Badanie na tarczycę,badanie w kierunku nerwicy?Stosowane leki?(jak długo)
gregory
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:23

Re: co to może być?

Post autor: gregory »

dzięki za odpowiedz.
dimedicus pisze:A leki z gr IPP,probiotyki
Pantoprazol 20mg przez 2 tyg nie dało to efektu
Probiotyki np osłonka gastro, 4lacti, enterol i jeszcze jakiś, boję się przerostu bakteryjnego, wiec narazie nie stosuje.
dimedicus pisze: Zwykle takie bóle są związane z pęcherzykiem, trzustką czy żołądkiem czy niestrawnością
Ten polip w dnie pęcherzyka żółciowego mnie zawsze zastanawia, ostatnio w usg 7,5mm wyszło, ale jak to sie ma do moich dolegliwosci?
Co może być z trzustką nie tak? i jakie badania mogę zrobić aby sprawdzić stan trzustki?
Z żołądkiem wszystko ok w badaniach.. Niestrawność to mi dolega i pytanie skąd to się bierze? po to ten temat zresztą.. Nie chce pozostać z rozpoznaniem "niestrawność czynnościowa" czy IBS.
dimedicus pisze:Jaka jest stosowana dieta, jakiś reżim żywieniowy?
Aktualnie wyeliminowałem fruktoze i sacharoze i jest znaczna poprawa. Pozostałe dolegliwości lecze TRIBUXem.
Muszę przyznać, że faktycznie diety pilnuje od tygodnia. Wcześniej sporo oszukiwałem sam siebie.
dimedicus pisze:Badanie na tarczycę,badanie w kierunku nerwicy?
nie i nie, ale dzięki za podsuniecie pomysłu, zrobię te badania.
dimedicus pisze:Stosowane leki?(jak długo)
iberogast, debretin, ircolon, no-spa, symetykon - wszystkie stosowałem ponad miesiąc, przeciwbólowe mi nie pomagają na ból brzucha.
ODPOWIEDZ