Usg pachwiny - przepuklina

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Syl2312
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:19

Usg pachwiny - przepuklina

Post autor: Syl2312 »

Dzień dobry dziś miałam wykonywane usg pachwin ponieważ chirurg wyczuł coś podczas kaszlu w lewej pachwinie. Niestety do wizyty u chirurga jeszcze trochę czasu chciałabym prosić o konsultacje oto opis usg: W lewej pachwinie w spoczynku bez cech przepukliny, w trakcie wykonywania próby Valsalwy uwidoczniono uwypuklanie się worka przepuklinowego do kanalu pachwinowego przyśrodkowo do naczyń biodrowych, wrota 5mm, nie zawiera pętli jelitowych. Prawa pachwina w normie. Jakie sa zalecenia przy takiej przepuklinie czy konieczna jest operacja? Dolegliwości które skłoniły mnie do wizyty u chirurga to bol-dyskomfort z lewej strony podbrzusza przy oddawaniu moczu- nie zawsze zazwyczaj jak sie przeciąże, bol lewej pachwiny podczas dzwigania czasami aż promieniuje na całe biodro uczucie jakby ciągnięcia w pachwinie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
dimedicus

Re: Usg pachwiny - przepuklina

Post autor: dimedicus »

Jest niewielka przepuklina.
Syl2312 pisze:Jakie sa zalecenia przy takiej przepuklinie czy konieczna jest operacja?
Jest bardzo mała,nie powoduje uwięźnięcia jelit ale powoduje objawy jak podano(taki dyskomfort).Przy parciach ,dźwiganiu,wysiłku,uwypukla się do kanału naciskając sąsiadujące struktury. Zwykle nie zaleca się zabiegu w takich przypadkach a jedynie oszczędzający tryb życia(mniejsze ciężary,mniej wysiłków i parć)
Syl2312
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:19

Re: Usg pachwiny - przepuklina

Post autor: Syl2312 »

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź bardzo się stresowalam teraz mogę być spokojna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post