Trauma po pierwszym porodzie... co z drugim porodem?

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
Nataliaaa2
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 08:35

Trauma po pierwszym porodzie... co z drugim porodem?

Post autor: Nataliaaa2 »

Witam,
Piszę, ponieważ mam problem z podjęciem decyzji o drugiej ciąży. Spowodowane jest to tym, że pierwszy poród był bardzo traumatyczny. Zaczełam rodzić 10 dni po terminie, po środkach wywołujących poród. Rodziłam 15 godzin przy obecności jedynie położnej i męża. Po 15 godzinach ja i dziecko zaczęliśmy słabnąć i dosłownie wciągneli mnie na blok operacyjny. Dziecko urodziło się z zamartwicą, niedotlenieniem i miało 3 pkt w skali Apgar. Cała ciąża przebiegła prawidłowo, a tu w jedenej chwili mogłam stracić dziecko lub urodzić niepełnosprawne o czym wielokrotnie mnie uświadamiali. Coreczka ma prawie 5 lat i na szczeście rozwija się prawidło, jest zdrową dziewczynką, ale... boję się drugiego porodu. Boję się teraz sytuacja może się powtorzyć i że nie będziemy mieli tego szcześcia i dziecko urodzi się chore. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Rozumiem, że przy drugim porodzie będę musiała spróbować rodzić naturalnie?
Meneus

Re: Trauma po pierwszym porodzie... co z drugim porodem?

Post autor: Meneus »

Nie każdy poród jest taki sam,nikt nie powie jaki będzie. W takich przypadkach spotykałem się gdzie pierwszy był trudny a drugi,można powiedzieć....poszło i już po wszystkim.Oczywiście może być i odwrotnie,pierwszy łatwy a drugi trudny.Nie ma reguły. zkoła Aktywnego Wspomagania Porodu Można się przygotować do porodu,są tzw szkoły aktywnego wspomagania porodu czy szkoły rodzenia.(są to różne ćwiczenia które zaczyna się wykonywać już z początkiem ciąży, co dzień przez kilka minut)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post