Czy powtarzanie badań alergologicznych ma sens?

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
jedrzej
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2016, o 10:53

Czy powtarzanie badań alergologicznych ma sens?

Post autor: jedrzej »

W marcu robiłem robiłem podstawowe badania alergologiczne (Testy skórne punktowe- panel wziewny), ale nic nie pokazały. W lipcu i sierpniu miałem przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa i brałem Pronasal, lek stereoidowy dla alergików. Lek pomógł na czas trwania zażywania, teraz objawy znów mi powracają.

Jak to jest możliwe, że lek antyalergiczny pomógł mimo, że badania alergologiczne niczego nie wykazały?

Czy powtórzenie badań alergologicznych ma sens?
dimedicus

Re: Czy powtarzanie badań alergologicznych ma sens?

Post autor: dimedicus »

Z testami na alergie to jest tak,że nie zawsze muszą wyjść,zależy to od wiele czynników co nie przesądza o tym czy się ma alergię czy nie. Raz pokaże że jest się uczulonym a następny nie i odwrotnie
Najlepsza metodą jest metoda prób i błędów.
Na jakiej podstawie zdiagnozowano przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa
jedrzej
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2016, o 10:53

Re: Czy powtarzanie badań alergologicznych ma sens?

Post autor: jedrzej »

dimedicus pisze:Z testami na alergie to jest tak,że nie zawsze muszą wyjść,zależy to od wiele czynników co nie przesądza o tym czy się ma alergię czy nie. Raz pokaże że jest się uczulonym a następny nie i odwrotnie
Najlepsza metodą jest metoda prób i błędów.
Czy możliwe są też false positive, czyli może wyjść że jestem uczulony mimo, że nie jestem?
dimedicus pisze:Na jakiej podstawie zdiagnozowano przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa
Wywiad otolaryngologa. Z tego co pamiętam, laryngolog zaglądał do nosa.

Nie zlecał szczegółowych badań, ale miał dostęp do wcześniejszych moich badań i historii choroby.
- Robiłem badania cytologiczne nosa (wyszły lekko zwiększone eozynofile i nieliczna flora drożdżopodobna)
- Często choruję na uszy (zapalenie ucha zewn. lub środkowego), zatoki (chociaż RTG zatok pokazało, że są czyste), gardło.

Czy to są wskazania na powtórzenie badań alergologicznych?
carboczar

Re: Czy powtarzanie badań alergologicznych ma sens?

Post autor: carboczar »

jedrzej pisze:chociaż RTG zatok pokazało, że są czyste
dzisiaj stosuje sie do oceny stanu zatok badanie CBCT
Można powtórzyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post