Napięta skóra głowy, mięśni karku, szyi a słabe włosy

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Kali
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 10 lis 2016, o 17:15

Napięta skóra głowy, mięśni karku, szyi a słabe włosy

Post autor: Kali »

Witam, mam taki problem, że niemal codziennie mam napięte mięśnie w okolicach karku, szyi oraz skóry głowy (często się denerwuję, stresuję i niepotrzebnie napinam mięśnie). Z tego co wyczytałem może to być przyczyną osłabienia włosów oraz prowadzić do ich wypadania. Czy jeśli zdołam być nieco bardziej rozluźnionym moje włosy odżyją (staną się mocniejsze, tak jak dawniej oraz zaczną rosnąć nowe)?
carboczar

Re: Napięta skóra głowy, mięśni karku, szyi a słabe włosy

Post autor: carboczar »

Czym się pan zajmuje? jak długo siedzi przy komputerze?Nie ma czasem jakiś zmian w kręgosłupie szyjnym.
Oczywiście stres może wpływać na wypadanie włosów.Za mało informacji o stanie zdrowia.Badania?
Były stosowane jakieś zabiegi z rehabilitacyjne? Są stosowane jakieś maści na rozluźnienie?
Kali
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 10 lis 2016, o 17:15

Re: Napięta skóra głowy, mięśni karku, szyi a słabe włosy

Post autor: Kali »

Ogólnie rzecz biorąc jestem jeszcze na etapie kształcenia się (mam 20 lat). Przy komputerze siedzę średnio od 2-4h dziennie. Podczas badań wojskowych stwierdzono u mnie skrzywienie boczne kręgosłupa w odcinku piersiowym. Po za tym badania miałem robione jakieś 3-4 lata temu, kiedy byłem przygotowywany do operacji, ale lekarz nic nie mówił, więc sądzę, że wszystko było w porządku (w normie). Żadne zabiegi rehabilitacyjne oraz maści na rozluźnienie nie były/nie są stosowane.
dimedicus

Re: Napięta skóra głowy, mięśni karku, szyi a słabe włosy

Post autor: dimedicus »

Bardzo możliwe że problem jest w kręgosłupie ale bardziej szyjnym,również przyczyną może byc zła pozycja przy siedzeniu,naprężenia.
Proszę stosować masaż(żele przeciwzapalne i przeciwbólowe) ciepłe kompresy i trochę poćwiczyć(gimnastyka, w dziale rehabilitacji powinny być ćwiczenia)
Kali
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 10 lis 2016, o 17:15

Re: Napięta skóra głowy, mięśni karku, szyi a słabe włosy

Post autor: Kali »

dimedicus pisze:Proszę stosować masaż(żele przeciwzapalne i przeciwbólowe) ciepłe kompresy i trochę poćwiczyć(gimnastyka, w dziale rehabilitacji powinny być ćwiczenia)
Dobrze, zakładając, że to właśnie silne napięcie mięśni skóry jest przyczyną osłabionych, wypadających włosów to pozbycie się tego naprężenia da pożądany przeze mnie efekt? Czy możliwa jest w takim przypadku regeneracja mieszków włosowych oraz ich porost?
carboczar

Re: Napięta skóra głowy, mięśni karku, szyi a słabe włosy

Post autor: carboczar »

Przyczyna wypadania włosów jest zupełnie inna,bez badań dodatkowych się nie oceni.
Kali
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 10 lis 2016, o 17:15

Re: Napięta skóra głowy, mięśni karku, szyi a słabe włosy

Post autor: Kali »

carboczar pisze:Przyczyna wypadania włosów jest zupełnie inna,bez badań dodatkowych się nie oceni.
W takim razie jakie badanie/a należało by zrobić?
dimedicus

Re: Napięta skóra głowy, mięśni karku, szyi a słabe włosy

Post autor: dimedicus »

Badanie krwi w tym na tarczycę(TSH), dihydrotestosteron(DHT) badanie dermatologiczne czy czasem nie występują choroby skóry.Trzeba też brac pod uwagę brak minerałów i witamin oraz stresy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post