powiększone węzły chłonne od dwóch miesięcy

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
dimedicus

Re: powiększone węzły chłonne od dwóch miesięcy

Post autor: dimedicus »

Jeśli będą znacznie powiększone mogą być bolesne ale bardziej mogą być z innych przyczyn,zmian w kręgosłupie,neuropatie,mięśniowo-powięziowy.
Ja tu na odległość nie ocenię. Lekarz POZ powinien kierować do specjalistów a ci wykonać badania specjalistyczne,nie mam wpływu że się nie przykładają.
smecz
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 25 paź 2016, o 18:33

Re: powiększone węzły chłonne od dwóch miesięcy

Post autor: smecz »

Witam,
Wczoraj ponownie wykonałem usg węzłów. Generalnie od poprzedniego usg nie ma istotnych różnic poza:
- po stronie prawej 14 x7 mm (dwa obok się sumarycznej wielkości 28 x 7 mm).
Czy to jest pakiet? Zaniepokoiłem się troche. W poprzednim badaniu takiej adnotacji na wyniku nie było.

Poza tym, nie ma większych rożnic z poprzednim badaniem. I to też mnie niepokoi, ponieważ moje węzły nie zmalały. A chyba już powinny przez okres ponad miesięczny.

Proszę o pomoc.
dimedicus

Re: powiększone węzły chłonne od dwóch miesięcy

Post autor: dimedicus »

smecz pisze:Czy to jest pakiet? Zaniepokoiłem się troche. W poprzednim badaniu takiej adnotacji na wyniku nie było.
można to traktować jako pakiet, wielkość pojedyńczych nie powinna przekraczać 10 mm.
smecz pisze:W poprzednim badaniu takiej adnotacji na wyniku nie było.
trudno mi tu oceniać czy były czy nie zależy jak to radiolog opisał. Węzły chłonne nie muszą wrócić już do normalnych wymiarach szczególnie w stanach przewlekłych
smecz
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 25 paź 2016, o 18:33

Re: powiększone węzły chłonne od dwóch miesięcy

Post autor: smecz »

Wynik pierwszego usg opisalem w pierwszej wiadomosci.
Czy pakiet to zawsze niebezpieczna choroba?
dimedicus

Re: powiększone węzły chłonne od dwóch miesięcy

Post autor: dimedicus »

smecz pisze:Czy pakiet to zawsze niebezpieczna choroba?
Nie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post