Wysokie CRP i bóle przy żuchwie

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
blade84
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 3 lis 2016, o 07:48

Wysokie CRP i bóle przy żuchwie

Post autor: blade84 »

Witam,
Od około 2 miesięcy mam bóle jakby gardła, z tym że ból występuje tylko przy ziewaniu lub cofaniu języka, nie ma problemu z jedzeniem piciem itd. Dwa tygodnie temu nie wiadomo dlaczego 2 razy zwymiotowałem w nocy, rano wstałem osłabiony i ze stanem podgorączkowym 37,6. Tak było przez dwa dni po czym pojawił się katar i kaszel. Od tego momentu zacząłem bardzo pocić się nocami, a wieczorem robię się słaby i zasypiam praktycznie na siedząco już koło 20:00. Wreszcie udałem się do lekarza pierwszego kontaktu, ale z objawów miałem już tylko ten ból niby gardła, senność, potliwość w nocy i stany podgorączkowe wieczorem. Na wizycie puls miałem 120 i ekg się lekarzowi nie podobało, dla pewności dostałem skierowanie na izbę przyjęć do szpitala, tam zrobiono mi ekg badania krwi i moczu, na końcu wynik wyszedł, że krew w moczu, białko w moczu, CRP 22 (norma od 0 do 5). Stwierdzono bakteryjne zakażenie dróg moczowych. Leki i do do domu. Po tygodniu leczenia zmieniło się tylko tyle że nie mam stanów podgorączkowych i się nie pocę w nocy, reszta objawów została. Dzisiaj miałem powtórzone badania krwi i moczu już przez lek rodzinnego i wyszło że mocz jest czysty a CRP poszło w górę na 57 (norma od 0 do 5). Moje pytanie co to może być i czego się złapać bo jeszcze robię usg szyi i węzłów chłonnych oraz TSH na tarczycę bo tyle się nasuwa mojemu lekarzowi, a nie chce czegoś przegapić bo podobno to nie żarty z tym CRP tak wysokim. Proszę o pomoc.
dimedicus

Re: Wysokie CRP i bóle przy żuchwie

Post autor: dimedicus »

Wynik wskazuje jednak na infekcję wirusową lub bakteryjną ale może być związane z przyczyny sercowo-naczyniowej
Czy była konsultacja laryngologiczna, proszę zrobić pozostałe badania,wówczas coś więcej będzie można powiedzieć. Proszę postarać się o zrobienie też dodatkowego badania fT3 i fT4(lekarz ogólny nie skieruje)
blade84
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 3 lis 2016, o 07:48

Re: Wysokie CRP i bóle przy żuchwie

Post autor: blade84 »

Mam właśnie wypisane skierowanie przez lek ogólnego na następujące badania: białko c-reaktywne (crp)[l81], ft3 [o55], ft4 [o69], ob[c59], tsh iii gen. [l69]. W poniedziałek robię badania i podam wyniki. Zauważyłem jednak coś jeszcze w momencie kiedy skończyłem zażywać leki między innymi przeciwbólowe i przeciwzapalne, zacząłem odczuwać od rana coś jakby rozbicie takie jak jest w czasie grypy, czyli co jakiś czas coś mnie zarwie, to w kolanie to w ręce, czy w łydce, w plecach i stanie na nogach mnie męczy, jak się położę to czuję taką ulgę jakbym cały dzień stał bez odpoczynku na nogach. Zastanawiam się czy może to być zapalenie stawów bądź mięśni.
Meneus

Re: Wysokie CRP i bóle przy żuchwie

Post autor: Meneus »

Takie objawy może dawać właśnie infekcja.
blade84 pisze:Zastanawiam się czy może to być zapalenie stawów bądź mięśni.
może być ze stanu zapalnego, np po grypowego,czasem się przechodzi nawet nie wiedząc.Poczekać na wyniki badań i zobaczymy.
blade84
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 3 lis 2016, o 07:48

Re: Wysokie CRP i bóle przy żuchwie

Post autor: blade84 »

Witam ponownie, mam wyniki o których pisałem wyżej. Zacznę jednak od tego, że wspominałem o rozbiciu i zarywaniu mięśni, żeby za dużo nie mieszać sprawa się wyjaśniła, na drugi dzień dostałem katar i stan podgorączkowy 37,5, choć dziwne bo siedziałem na L4 i nosa nie wystawiałem z domu. 37,5 miałem przez 2 dni i przeszło ale katar został do dzisiaj i przyznam, że jest dziwny, nie wiele go jest ale za to nos mam zatkany całkowicie, tak dalece że muszę się posługiwać preparatem Xylometazolin 123ratio, i jest tak do dzisiaj od 4 dni bez żadnej poprawy. Dziwi mnie to ponieważ generalnie jak mam katar to specjalnie nie zwracam na niego uwagi tylko trzeba mieć chustkę przy sobie. Wracają do wyników:

CRP: 25 [1-10]
Ft3: 11,72 [4-8,3]
Ft4: 36,75 [10,6-19,4]
TSH: 0,05 [0,25-5000]
OB: 38 [1-10]

Czyli wg normy żaden nie jest prawidłowy, i co teraz, bo pocę się w nocy mniej ale jedna się znów pocę, ból szyi został nawet zaczął wędrować, w tym momencie boli z prawej i na środku, wieczorami zawsze choć raz robi mi się zimno i ma dreszcze, potem przechodzi, senność jakby mniejsza ale daje znać o sobie. Proszę o sugestie i pomoc.
Pozdrawiam.
Meneus

Re: Wysokie CRP i bóle przy żuchwie

Post autor: Meneus »

Mam pan zapalenie tarczycy wskazujący na nadczynność.Trzeba będzie włączyć leczenie.Podejść do swojego lekarza POZ
blade84
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 3 lis 2016, o 07:48

Re: Wysokie CRP i bóle przy żuchwie

Post autor: blade84 »

Byłem u lekarza, dostałem leki (thyrozol, proponolol, encorton) ale mam się zgłosić do endokrynologa a między czasie zrobić usg tarczycy i węzłów chłonnych. Ciekawostką jest to że w dniu w którym poszedłem do lekarza po leki przestała mnie boleć szyja, która jak pisałem wyżej bolała mnie 2 miesiące. Na chwilę obecną mój organizm chyba wrócił do stanu z przed choroby, a przynajmniej na pewno wróciło samopoczucie. Waga z której spadłem 4 kg jeszcze nie wróciła ale jej trzeba więcej czasu. Jak odbędę wizytę u endokrynologa to napiszę ostatecznie czy skończyło się tylko na zapaleniu tarczycy.
Pozdrawiam.
blade84
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 3 lis 2016, o 07:48

Re: Wysokie CRP i bóle przy żuchwie

Post autor: blade84 »

Meneus pisze:Mam pan zapalenie tarczycy wskazujący na nadczynność.Trzeba będzie włączyć leczenie.Podejść do swojego lekarza POZ

Dokładnie tak jak powyżej zostało napisane, z tym że już zapalenie minęło. Wyniki z wczoraj są wszystkie w normie, jeszcze tylko TSH jest odrobinę poniżej normy. Endokrynolog wycofał wszystkie leki i zostawił tylko ENCORTON ale też do skończenia tylko stopniowo coraz mniej. Na chwilę obecną wygląda na to że jetem zdrowy, wizyta kontrolna w styczniu po uprzednim zrobieniu badań TSH, FT3 i FT4.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post