Wyniki badan z krwi

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
marta77
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 29 lis 2015, o 19:30

Wyniki badan z krwi

Post autor: marta77 »

Od ponad 3 lat jestem po resekcji zoładka z powodu znacznej otyłosci,przez okrez 2 lat znacznie przytyłam po tej operacji poprostu przejadłam mały zoładek,od ponad roku mialam silna anemie,przez poł roku zazywałam silne preparaty zelaza na recepte,tydz temu zrobilam podstawowe badania i jestem zaniepokojona wynikami zelaza i alat.Zelaza norma jest do 170 ja mam 206,a alatu 46 a norma na moich wynikach -34,transeryna w normie,od 4 dni mam gorzki posmak w ustach,zgłosilam to swojemu lekarzowi stwierdzil tylko ze mam przeladowany organizm zelazem i mam go odstawic a alatem zebym sie nie martwila jak bedzie powyzej 100 to mam sie zglosic,moj lekarz operujacy tez kazal odstawic zelazo,dodam ze WBC w normie i inne składniki tez. Zastanawiam sie dlaczego mam podwyzszone proby watrobowe i ten gorzki smak ktorego nie moze niczym zniwelowac,czy to wina wzrostu zelaza? pozdrawiam,rok temu proby watrobowe byly idealne.
dimedicus

Re: Wyniki badan z krwi

Post autor: dimedicus »

Jedną z przyczyn takiego posmaku może być problem z pęcherzykiem żółciowym, zespół złego wchłaniania, nadmiar jedzenia ale też zatrzymanie mocznika w organizmie,też nadmiar żelaza,przyczyny jelitowe(słaba perystaltyka). Oczywiście jest wiele więcej takich przyczyn.
Może warto zmienić dietę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post