Czerwone suche swedzace plamy na szyji

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Klaudia_mk
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2016, o 18:45

Czerwone suche swedzace plamy na szyji

Post autor: Klaudia_mk »

Witam. Proszę o poradę co to może być i co na to zastosować piłam wapno bralam tabletki antyalergiczne i nic... mam pod ręką maść na sterydach elosone ale nie wiem czy to dobry pomysł jej użyć... czy ktoś pomoże? Tylko proszę nie piszcie idź do dermatologa bo jeszcze w życiu mi nie pomógł... wczesniej nic takiego mi się nie pojawiało swedzi przeoktopnie i trochę spuchlo pewnie od drapania mam to od około tygodnia. Na początku tylko swedzi ala mnie czasami szyja pojawiało się zaczerwienienie po czym znikło a od kilku dni utrzymuje się taki stan i jest coraz gorzej...
Załączniki
2016-11-25 20.01.18.jpg
2016-11-25 20.01.18.jpg (76.05 KiB) Przejrzano 1306 razy
2016-11-25 20.01.18.jpg
2016-11-25 20.01.18.jpg (76.05 KiB) Przejrzano 1306 razy
carboczar

Re: Czerwone suche swedzace plamy na szyji

Post autor: carboczar »

Czy przeprowadzono jakąś diagnostykę?(badania czy leczenie tylko na podstawie wizualnej)
Zwykle takie objawy są związane z alergią ale mogą sygnalizować inne przyczyny a objaw jest tylko wtórny a wówczas leczenie nie przyniesie rezultatów.Bardzo często tez takie objawy wiąże się ze stresem,spożywaniem pokarmów czy składników alergicznych np alkohol,papierosy,niektóre dodatki przypraw a też chemia(np kosmetyki,środki piorące itd) nie wykluczam też grzybicy.
Najlepiej jest obserwować po czym występują takie objawy. Można też wdrożyć maści sterydowe oraz leki przeciwhistaminowe ale to już musi ordynować lekarz na miejscu.
Może powinna pani odwiedzić alergologa a nie dermatologa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post