Cukier a senność

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
BlaZenek
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2016, o 13:10

Cukier a senność

Post autor: BlaZenek »

Witam.
Od kilku lat mam problem z sennoscia. Moj problem badalo wielu specjalistów prywatnie i publicznie lecz nikt nie potrafi odpowiedzieć mi dlaczego zasypiam, zasypiam po obiedzie, po wszystkim co ma cukier prosty, czasem poprostu na lekcjach oczy mi sie zamykaja i nawet jak z tym walcze to nie ma opcji zeby sie nie zamknęły.. Bylem badany w Akademii w Gdańsku pod kątem narkolepsji ale to nie jest narkolepsja. Nie mam ochoty na ten temat dyskutowac chce poprostu wiedziec o co chodzi, krzywą cukru robilem kilka razy i wyszla mi dobrze ok 90-95 przed wypiciem glukozy, po godzinie od glukozy zasypialem a po 2h cukier spadl mi do ok 70.
dimedicus

Re: Cukier a senność

Post autor: dimedicus »

Czy przy tych stanach hipersomnii było może mierzone ciśnienie.Czy rozważano przyczyny,neurologiczne,endokrynologiczne,kardiologiczne,badania krwi,choroby nerek itd...
Nie wiele tu można ocenić na odległość, diagnostyka powinna być prowadzona w ośrodków medycyny snu
BlaZenek
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2016, o 13:10

Re: Cukier a senność

Post autor: BlaZenek »

ciśnienie mam niskie, byłem badany na tle tarczycy i robiłem kilka naście prywatnych badań zleconych przez endokrynologów z których nic ciekawego nie wyszło, w sensie nic za co można było by podczepić moje dolegliwości. Neorologicznie wszystko ze Mną w porządku.. Wszystkie badania miałem prawidłowe nawet jedne z lepszych które lekarze widzieli ( tak mówili ). Jestem osobą która je tylko zdrowe rzeczy, nie tykam fast-foodów, mój ojciec jest piekarzem i pracuje w piekarni w której robią chleb, prawdziwy chleb nie taki co teraz można w każdym sklepie kupić z proszków różnych i z pełnego mrożenia.. Jem chleb pełno wartościowy, pełno ziarnisty razowy.. Nie będę wnikał w moją dietę bo wiem że mam dobrą dietę :|, mam 2 metry, nie jestem gruby mam przeciętną wagę na swój wzrost ( ok 100kg ). Moja krew była badana w każdy możliwy sposób :|. Jedyne co zostało mi to propozycja pewnej Pani endokrynolog z bodajże Poznania, czyli położenie Mnie w Warszawie właśnie w Akademii która zdiagnozuje dokładnie co mi dolega na tle senności, ale to jest trochę daleko i żeby tam jechać potrzebował był pół miesiąca co najmniej wolnego od szkoły a to nie jest aktualnie wykonalne, iż mam matury w tym roku szkolnym i muszę skończyć edukację :|.
Hipersomnię w moim przypadku można odrzucić, iż gdy robię jakąś czynność wymagającą siły czy energii to nie zasnę. Ale gdy zmęczę się czymś teoretycznie każdy jest zmęczony ale czy od razu ma chęć spania? Dzisiaj zrobiłem dokładny podgląd na to jak działa ten cukier na Mnie, zjadłem połowę białej czekolady i spałem po niej przez 3 godziny, jakiś czas temu powiedzmy 2 godziny temu zjadłem drugą połowę i spałem już tylko 2 godziny.. W nocy nie mam żadnych problemów ze spaniem i nigdy nie miałem, moja mama mówiła że byłem bardzo energicznym dzieckiem, chodziłem już jak miałem 8-9 miesięcy, po roku mówiłem.. Zanim nauczyłem się chodzić potrafiłem podciągnąć się rękoma i wyskoczyć z łóżeczka (sam się z tego śmiałem że to wgl wykonalne) ale tak właśnie było.. Czy jest możliwe że jako dziecko się "wyszalałem" a teraz poprostu tracę energię do życia? Nie mam depresji a ni żadnych chorób psychiatrycznych :|, jedyne z czym mam problem to z tą sennością no i z nadmierną potliwością dłoni :| ( ale to już inna bajka )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post