Pokrzywka cholinergiczna, a zrobienie sobie tatuażu?

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
GiluJJ
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 7 gru 2016, o 10:49

Pokrzywka cholinergiczna, a zrobienie sobie tatuażu?

Post autor: GiluJJ »

Witam serdecznie. Trzy tygodnie temu stwierdzono u mnie pokrzywkę cholinergiczną,nigdy tego nie miałem,pojawiło się nagle,gdy się spociłem. Teraz przyjmuję leki przeciwhistaminowe i już zero objawów. Zdarzyło mi się nie zażyć leku, to następnego dnia na wieczór już pojawiały się bąble i swędzenie. Natomiast,gdy zażywam leki regularnie, to pot na treningu może się ze mnie lać litrami i żadnych zmian na skórze. Więc moje pytanie, czy mogę zrobić sobie tatuaż? Zaznaczę, że jeden już mam, robiony 3 miesiące temu. Dziękuję z góry za poradę,pozdrawiam.
dimedicus

Re: Pokrzywka cholinergiczna, a zrobienie sobie tatuażu?

Post autor: dimedicus »

Nie tylko pot ma wpływ na wystąpienie pokrzywki cholinergicznej ale też spowodować mogą stresy,emocje,wysiłek fizyczny,ostre potrawy czy inne przyczyny.
Więc w tym przypadku może być różnie,proszę pamiętać,że pokrzywka cholinergiczna lubi powracać a efekt wiadomy. Czy warto przez to przechodzić to już zależy od pana.. Czy wystąpi,tego nikt nie oceni.
GiluJJ
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 7 gru 2016, o 10:49

Re: Pokrzywka cholinergiczna, a zrobienie sobie tatuażu?

Post autor: GiluJJ »

Wiem, dużo o tym czytałem i lekarz też mnie o tym informował. Ale gdy biorę leki przeciwhistaminowe, to żaden czynnik nie wywołuje pokrzywki, tylko gdy odstawię lek, to po 24h pokrzywka powraca właśnie podczas stresu,wysiłku, czy w ciepłym pomieszczeniu. Ale głównie chodzi mi o to, czy gdy zrobię tatuaż na ramieniu, to nie podrażnię tym skóry? Czy objawy się nasilą itp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post