gastroskopia a zanik błony śluzowej żołądka

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
pepe1551
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 30 mar 2016, o 20:41

gastroskopia a zanik błony śluzowej żołądka

Post autor: pepe1551 »

witam chciał bym się dowiedzieć czy lekarz na podstawie samego badania gastroskipi jest wstanie ocenić stan błony śluzowej żołądka (np.zanik błony śluzowej lub jej uszkodzenie ) bez pobieraniaa wycinków ?mam za mało kwasu solnego w żoładku , wypadaja mi włosy , brak łaknienia , nudności /zawroty głowy , bóle żołądka , spadek wagi typowe objawy zaniku błony śluzowej mimo tego lekarz który mnie badał ( ponoć jeden z najlepszych w moim miescie ) stwierdził że w żołądku nic nie ma.

wyniki gastroskopi :

Przełyk : Srednia przepuklina rozworu przełykowego.Innych zmian nie ma.
Żołądek : badanie prawidłowe na całym obszarze żołądka
Dwunastnica : badanie prawidlowe : w okolicy opuszki dwunastnicy , w okolicy części drugiej dwunastnicy
dimedicus

Re: gastroskopia a zanik błony śluzowej żołądka

Post autor: dimedicus »

pepe1551 pisze:czy lekarz na podstawie samego badania gastroskipi jest wstanie ocenić stan błony śluzowej żołądka
Oczywiście. W takich stanach błona śluzowa jest bardzo charakterystyczna, więc nie ma potrzeby pobierania wycinka do badań histo-pato.
pepe1551
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 30 mar 2016, o 20:41

Re: gastroskopia a zanik błony śluzowej żołądka

Post autor: pepe1551 »

dowiedziałem się że mój żołądek ma za mało kwasu żoładkowego i próbowałem go zakwasić domowymi sposobami i na krótką mete mi pomagało bo po czasie moje objawy nawracały i to nasilone tak jak by błona śluzowe nie radziła sobie z kwasem solnym w żołądku stąd moje podejrzenia . schudłem juz prawie 10 kg jestem niedożywiony ; ( miałem juz chyba wszystkie badania robione jakie się da i dalej nie moge dojść co mi jest ; (
dimedicus

Re: gastroskopia a zanik błony śluzowej żołądka

Post autor: dimedicus »

pepe1551 pisze: próbowałem go zakwasić domowymi sposobami i na krótką mete mi pomagało bo po czasie moje objawy nawracały i to nasilone
całkowicie normalny objaw i wiele ludzi postępuje błędnie w ten sposób,jest chwilowa poprawa ale w konsekwencji pogorszenie postępujące. Proszę tego nie robić,jeśli lekarz uzna za stosowne to na pewno coś zleci
pepe1551
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 30 mar 2016, o 20:41

Re: gastroskopia a zanik błony śluzowej żołądka

Post autor: pepe1551 »

czyli lekarz raczej dobrze mnie zdiagnozował gastroskopem ? Czy istnieje taka możliwość że mój żołądek hmm odzwyczaił się od kwasu solnego ? i czy np bakteria helicobacter pylori mogła by się przyczynić do mojego stanu ?
dimedicus

Re: gastroskopia a zanik błony śluzowej żołądka

Post autor: dimedicus »

Uważam że przyczyną jest obecność bakterii Hp
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post