Uderzenia gorąca i swędzenia

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
Radzio94
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2015, o 19:14

Uderzenia gorąca i swędzenia

Post autor: Radzio94 »

Witam. Nie do końca wiedziałem do jakiego działu dać mój problem.
Nazywam się Maciek. Mam 16 lat. Pół roku temu skończyłem pływać zawodowo (dwa treningi dziennie po 1,5h, 6 razy w tygodniu). Od jakiegoś miesiąca mam uderzenia gorąca i strasznego swędzenia, czasem utrzymuje się to przez minutę, a czasem nawet przez 5. Występuje to u mnie nieregularnie od sporadycznego raz na kilka dni do kilku, kilkunastu razy dziennie. Ostatnie leki jakie brałem to 2 miesiące temu bactrim i mucosolwan. Nie byłem jeszcze u lekarza więc nie wiem na jakim gruncie to może być, czy hormonalne czy może jakieś kłopoty z sercem. Ciśnienie mam zwykle 120/64 i wysoki puls koło 90. Nie choruję na nic przewlekle, ani nie mam stałych kłopotów ze zdrowiem. Z czym to może być związane lub co mi może być? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
P S na początku września miałem jeszcze robione badania sportowe ekg, morfologia, ciśnienie itp. i było wszystko ok.
dimedicus

Re: Uderzenia gorąca i swędzenia

Post autor: dimedicus »

Nie sądzę aby te objawy wynikały z stosowanych leków(jako skutek uboczny)zbyt odległy czas.Może występować z przyczyn hormonalnych,problemów gastrycznych ale też może wynikać z przyczyn stosowania leku,jako powikłanie(nie wiem co to było ale wynika że problemy dróg oddechowych )Sadze że dobrze i wskazane podejść do lekarza w celu osłuchania i przebadania(warto też sprawdzić czy nie dzieje się coś z tarczycą)stawiam raczej na zmiany hormonalne ale też możliwe powikłania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post