ciągły dyskomfort po grypie zoladkowej

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
anniken
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2016, o 18:01

ciągły dyskomfort po grypie zoladkowej

Post autor: anniken »

Witam. 10.11.2016 miałam infekcję układu pokarmowego z biegunką, wymiotami i gorączką. Te objawy mineły po kilku dniach ale pozostał dyskomfort w żołądku /jelitach. Obecnie wypróżniam się normalnie, nie wymiotuję. Często poniżej żołądka odczuwam pełność, jakby coś siedziało mi w jelitach natomist nie mam gazów. Czasem tez dokuczają mi mdłości i ssanie. Zażywałam probiotyk floractin, w przychodni zalecono mi nifuroksazyd i zazywałam go przez tydzień. Obecnie zazywam probiotyk o bogatym składzie. Przez tydzien ograniczyłam nabiał i słodycze. Po okresie brania nifuroksazydu wydaje mi się że się poprawiło ale jak skończyłam opkowanie to znów dokuczają mi objawy.
Nie wiem co powinnam zrobić, staram się uważać na to co jem, nie jesc ciezkostrawnych posiłków, nie piję alkoholu. Nie miałam także zzadnej alergii pokarmowej wczesniej, wyniki krwi wszytkie dobre przed infekcją. Czy objawy same ustąpią po dłuższym czasie? Czy powinnam zazyc jakiś inny lek? Zaczynam się martwić. Prosze o poradę
dimedicus

Re: ciągły dyskomfort po grypie zoladkowej

Post autor: dimedicus »

Takie objawy po takich sensacja mogą się utrzymywać przez 10-14 dni. Błona śluzowa żołądka jest widać mocno podrażniona.
Można dołączyć leki osłonowe na błonę śluzową ale można też pić siemię lniane.
Jeśli po tym czasie nadal będą się objawy utrzymywać, wskazane będzie wykonać badania.
Proszę stosować dietę lekkostrawną i reżim żywieniowy(dział diet)
anniken
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2016, o 18:01

Re: ciągły dyskomfort po grypie zoladkowej

Post autor: anniken »

Czytałam trochę o moich objawach i zastanawiam się czy to nie przez helicobacter pylori, czy jest sens kupić test w aptece i zrobić? Objawy męczą mnie czasem w nocy jak się położę, czuję wtedy jkby ssanie i pełność na wysokości pępka, nie tylko po jedzeniu i to jest niepokojące. Wcześniej nigdy nie miałam problemów żołądkowych. Mogę prosić o polecenie leków osłaniających? Jestem obecnie za granicą i mam utrudniony dostęp do leczenia
carboczar

Re: ciągły dyskomfort po grypie zoladkowej

Post autor: carboczar »

anniken pisze:zastanawiam się czy to nie przez helicobacter pylori,
objawy wskazują na grypę żołądkową. A jeśli tak jest(objawy opisane mogą się jeszcze utrzymywać)stosować probiotyki oraz elektrolity(w tym magnez i potas) dieta jest istotna. Radzę poczekać jeszcze kilka dni.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post