Problem z jedynką

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
Crackedpl
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 6 gru 2016, o 16:32

Problem z jedynką

Post autor: Crackedpl »

Witam. Ugryzłem metalowy przedmiot z głupoty i pękła mi jedynka przy prawie tak przy dziąsle. Miałem robioną przy tej jedynce kilka lat temu leczenie kanałowe, bo po uczestnictwie w walkach został mi ten ząb po prostu uszkodzony.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2016, o 20:33 przez Crackedpl, łącznie zmieniany 1 raz.
koronka

Re: Problem z jedynką

Post autor: koronka »

Łatwiej ocenić na wizycie, trzeba obejrzeć ja to wygląda bezpośrednio,zdjęcie nie oddaje stanu. Jeśli ząbek złamał się przy dziąśle,to można odbudować ale jeśli głębiej to będzie problem, tu z jednej strony ścianka (wg zdjęcia) wygląda poniżej linii dziąsła ale nie wiem jak głęboko, co może powodować utrudnienie w założeniu koronki,raczej optuję za odbudową za pomocą całkowicie z kompozytu.W każdym razie jest możliwa odbudowa. Pozdrawiam.
karolapo
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 8 gru 2016, o 11:54

Re: Problem z jedynką

Post autor: karolapo »

To nie jest niestety takie proste. Trochę czasu, bólu i pieniędzy będzie Cię to kosztowało.
Crackedpl
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 6 gru 2016, o 16:32

Re: Problem z jedynką

Post autor: Crackedpl »

Nikt nie mówi, że za darmo. O finanse się nie boje. Twój post poza tym nic nie wnosi do tematu.


@Koronka dziękuje bardzo za odpowiedź. Miejmy nadzieje, że mój stomatolog też podejmie się odbudowy.
Crackedpl
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 6 gru 2016, o 16:32

Re: Problem z jedynką

Post autor: Crackedpl »

Zapisalem sie u pani chirurg stomatolog. Powiedziała ze ekstrakcja to ostatecznosc. Zdjecie mi zrobila i przekazala do innego stomatologa w klinice na odbudowe.
koronka

Re: Problem z jedynką

Post autor: koronka »

Dziękuję za informację. Pozdrawiam.
ps. Proszę pamiętać,że po odbudowie, taki ząbek nie jest już taki jak oryginał,będzie trochę słabszy więc trzeba uważać przy spożywaniu twardych pokarmów, np orzechy mogą uszkodzić poważniej ząbek i wówczas już może zachodzić konieczność ekstrakcji.
Crackedpl
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 6 gru 2016, o 16:32

Re: Problem z jedynką

Post autor: Crackedpl »

Jasna sprawa. Nie jem takich przysmakow. Za tydzien kolejna wizyta i dam znac jak sie potoczylo.
Crackedpl
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 6 gru 2016, o 16:32

Re: Problem z jedynką

Post autor: Crackedpl »

Mam rozlozone na 3 wizyty. Wlokno szklane + koronka na to jakas tam. Stomatolog mowi ze bedzie to trwale.
Po wizycie pierwszej mam wypelnienie tymczasowe. Zero jakiegokolwiek bolu. Oczywiscie poszedl zastrzyk. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post