Ból po operacji przepukliny

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Syl2312
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:19

Ból po operacji przepukliny

Post autor: Syl2312 »

Dzień dobry chciałabym zapytać o to czy po operacji przepukliny pachwinowej którą miałam wykonaną wczoraj (wrota 5mm) z użyciem siatki mogą mnie boleć mięśnie brzucha po operowanej stronie ? Bolą przy poruszaniu się jak leżę czy siedzę jest w porządku , zauważyłam też że warga sromowa jest zasiniona-ciemny fiolet niestety w szpitalu niewiele informacji otrzymałam tyle żeby nie dźwigać i codziennie zmieniać opatrunek. Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam
dimedicus

Re: Ból po operacji przepukliny

Post autor: dimedicus »

Takie objawy bólowe mają prawo wystąpić do 3 miesięcy.Czasem zdarzają się osoby które mają niewielkie objawy bólowe przez całe życie albo okresowo bóle szczególnie jeśli dźwigają.Proszę nie dźwigać przez okres miesiąca więcej jak 3 kg a do 3 miesięcy 5 kg.
Kolorem warg sromowych proszę się nie przejmować z czasem zejdzie to siniaki,zdarzają się przy zabiegu przepukliny. Sama obecność siniaka może powodować ucisk na struktury nerwowe,a to też może boleć.Z czasem przejdzie.
Syl2312
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:19

Re: Ból po operacji przepukliny

Post autor: Syl2312 »

Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Syl2312
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2016, o 18:19

Re: Ból po operacji przepukliny

Post autor: Syl2312 »

Chciałabym jeszcze zapytać o jedną rzecz przepraszam mogłam to ująć w jednym poście. Jak to jest ze spacerami? po jakim czasie można do nich wrócić ? Boję się żeby w środku się nic nie ponadrywało. Z góry dziękuję za odpowiedź.
dimedicus

Re: Ból po operacji przepukliny

Post autor: dimedicus »

To już zależy od pani samopoczucia. najlepiej do tygodnia przebywać w domu,można sobie trochę pochodzić w domu aż do odczuć bólowych,po tygodniu zacząć spacery na powietrzu,nie forsując się,stopniowo zwiększać odległości.
Proszę się nie przejmować po spacerze odczuciem bólowym,to normalny objaw.
I pamiętać,żadnych wysiłków, nawet w toalecie parcia na stolec,unikać kichania,kaszlu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post