Interpretacja wyniku

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
Damian_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2015, o 17:32

Interpretacja wyniku

Post autor: Damian_ »

Witam,
Zrobiłem sobie dzisiaj morfologię. Co mnie niepokoi to dwa parametry: MPV i PCT - są zaniżone. Od tamtego roku od grudnia przez rok zrobiłem kilka morfologii i zawsze te parametry mi wychodzą zaniżone. Na co to może wskazywać? Dodam też, że od pewnego czasu chodzę śpiący, nie mam siły, jestem znużony, czasami mam problemy jelitowe, od czasu do czasu wzdęcia, przez ostatnich kilka dni nie chce mi się zbytnio jeść i często boli brzuch. Czy to mogą być jakieś pasożyty, jeśli tak to najlepiej jakie badania wykonać? Na glistę, owsiki i lamblie z kału? Czy z kolei to może być sprawka nerwicy z jaką się zmagam? Proszę o odpowiedź odnośnie morfologii na co mogą wskazywać te odchylenia, o wypowiedź odnośnie tych pasożytów i nerwicy jak może wpływać na te objawy i morfologie. W załączniku daje screena morfologii.

Pozdrawiam
Załączniki
morfo.jpg
morfo.jpg (77.85 KiB) Przejrzano 2167 razy
dimedicus

Re: Interpretacja wyniku

Post autor: dimedicus »

Zasadniczo takie wyniki nie mają znaczenia klinicznego.
mogą wskazywać co najwyżej na jakąś niewielką infekcje wirusowe,praktycznie bez znaczenia klinicznego.
Damian_
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2015, o 17:32

Re: Interpretacja wyniku

Post autor: Damian_ »

Ostanimi czasy od świąt caly czas mam problem z brzuchem. Mam uczucie dyskomfortu w nadbrzuszu tu gdzie żołądek,czesto, przeważnie z rana mam takie dziwne uczucie jakby mnie ssalo od żołądka, nie mam w ogole apetytu na jedzenie.Chodze ospaly. Czy to moga byc objawy jakis pasozytow albo Helicobacter Pylori? A może to tylko nerwica, z ktora sie borykam? Jutro planuje zrobic badanie z kalu na wszystkie pasozyty w tym lamblie oraz Helicobacter Pylori i tu pytanie, bo w sylwestra sporo popilem, a wczoraj juz tylko wypilem jedna lampke szampana czy to moze mi jutro sfałszować odczynniki na pasozyty i Helicobacter Pylori, czy moge juz jutro zrobic te badania z kału jesli w sylwestra popilem i wczoraj wypilem jedna lampke szampana? Prosze bardzo o odpowiedź, bo chce szybko zdiagnozować co mi jest.
dimedicus

Re: Interpretacja wyniku

Post autor: dimedicus »

Można badania wykonać.
Mogą to być objawy z różnych przyczyn,pasożytów,bakterii,stanów np IBS,stany zapalne śluzówki żołądka czy XII-cy,czasem wrzodów.
Na odległość nie do oceny,trzeba porobić badania
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post