Wysoka prolaktyna

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
noname123
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 75
Rejestracja: 22 lis 2016, o 18:34

Wysoka prolaktyna

Post autor: noname123 »

Witam,

mam problem z wysoka prolaktyna. Oto moje wyniki:

2010 r:

Prolaktyna 722,75 uIU/ml (38 - 450)
Testosteron 6,14 ng/ml (1,95 - 11,38)

2011 r. - MRI przysadki: Badanie wykonano w sekwencji TSE, w obrazach T1 zaleznych, w plaszczyznach czolowych i strzalkowych, przed i po kontrascie.

Przysadka o prawidlowych wymiarach i sygnale. Po podaniu kontrastu wzmacnia sie jednorodnie. Lejek symetryczny. Skrzyzowanie nerwow wzrokowych wolne.

styczen 2016 r:

Prolaktyna 34,6 ng/ml (4,0 - 15,2)
Testosteron 462,8 ng/dl (280 - 800)

16-12-2016 r:

FT4 1,66 ng/dl (0,93 - 1,7)
TSH 1,720 µIU/ml (0,27 - 4,2)

Mam tez wapn, w gornej granicy normy - ale nie wiem czy to ma jakis zwiazek.

Nie jestem zmeczony, ani senny. Trenuje 3-4 razy w tyg na silowni. Wydolnosc dobra. Libido raczej srednie, problemow ze wzwodem, erekcja nie mam.
W 2010 r. po jednej z odzywek powiekszyl mi sie sutek - najprawdopodobniej byla to ginekomastia progesteronowa. Mialem biopsje tej zmiany, nic nie wykazala. Guzek zniknal i potem wielkosc sutkow byla juz ok.
Wydaje mi sie, ze od dluzszego czasu stracilem radosc z zycia - nie wiem czy to jakis stan depresyjny czy po prostu wynik wysokiej prolaktyny.

Prosze o pomoc co w tej sytuacji zrobic.
carboczar

Re: Wysoka prolaktyna

Post autor: carboczar »

(szkoda że pan pisze w różnych tematach a to ma znaczenie i powinno się pisać w jednym)
W nawiązaniu też do innego pana tematu,tu może być problem z podwzgórzem, nadczynność przytarczyc, co może powodować wzrost wapnia oraz objawy ( tu przejściowe ginekomastomii) być może wszystko wynika z stosowania jakiś leków, być może używek.
noname123
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 75
Rejestracja: 22 lis 2016, o 18:34

Re: Wysoka prolaktyna

Post autor: noname123 »

Ok juz poprawiam moj stary temat i bede kontynowac w nim. Dziekuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post