Suplementacja jodem

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
XYZXYZ
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2016, o 17:30

Suplementacja jodem

Post autor: XYZXYZ »

Witam, czy jod suplementuje się w sytuacji gdy FT3 oraz FT4 są na zbyt niskim, czy zbyt wysokim poziomie? Znalazłam w internecie 2 informacje, które wydają mi się sprzeczne, no ale ja się nie znam.

Przeczytałam, że gdy ktoś ma niedobór jodu to stężenie FT3 i FT4 w jego organizmie może być podwyższone (z tego co wiem to podwyższone FT3 i FT4 wskazuje na nadczynność tarczycy).

Natomiast z tego co również udało mi się przeczytać, jod stosowany jest w przypadku niedoczynności tarczycy.

Czyli w końcu jak to jest? Lekarz ginekolog zalecił mi suplementację jodem, mimo to że nie stwierdził u mnie choroby tarczycy. Powiedział natomiast, że jodu nie da się przedawkować, więc wg niego nawet jeśli tarczycę mam zdrową to suplementacja jodem nie zaszkodzi, a może tylko pomóc (jeśli tarczyca nie działa prawidłowo). Jak to w końcu jest? Czy powinnam przyjmować jod jeśli FT3 i FT4 mieszczą się w dolnej granicy normy, TSH jest prawidłowe. Lekarz zalecił branie jodu gdyż stwierdził niewydolność jajników (skrajnie niskie AMH). Biorę też progesteron, witaminę D oraz ovarin. Oprócz problemów z miesiączką, mam bardzo suchą skórę i wypadają mi włosy.
Meneus

Re: Suplementacja jodem

Post autor: Meneus »

Suplementację jodem prowadzi się przy niedoczynności więc jeśli wyniki podane
XYZXYZ pisze:Czy powinnam przyjmować jod jeśli FT3 i FT4 mieszczą się w dolnej granicy normy, TSH jest prawidłowe.
zgadza się
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post