Czerwone powieki... Co to może być ?

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Bartek_pl
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2017, o 12:05

Czerwone powieki... Co to może być ?

Post autor: Bartek_pl »

Witam, od ok pol roku mialen dość suche powieki. Ponad miesiąc temu zrobiły sie one mocno czerwone, swędzące, piekące i zbierała się wydzielina w kącikach oczu w nocy.. Nie dało sie posmarowac żadnym kremem nawilzającym bo strasznie piekło. Jedynie wazelina lub masło shea lecz ono działało tak ze powieki były natluszczone ale jednak silne uczucie suchości było.
Po ponad tyg przeszło pieczenie, świąd i zaczerwienienie. Powieki były ciemne ( brązowe), elastyczne i bardzo delikatne... Miałem spokój ok tygodnia i powtórka (bez wydzieliny w nocy). Przebieg ten sam. I od wczoraj znowu to samo.... Powieki czerwone i w dodatku bardzo dużo czerwonych malutkich plamek jak by uklocie igła. Wygląda to na plamki krwi pod skóra...
Co to może być i jak temu zaradzić ?
Meneus

Re: Czerwone powieki... Co to może być ?

Post autor: Meneus »

Stan zapalny,alergia. Proszę odstawić swoje metody leczenia i stosować 3-4 x dn po 15 min. okłady z woreczków po rumianku(o ile nie ma uczulenia) lub z woreczków po herbacie(ciepłe) też b.dobry jest świetlik
Dodatkowo wit.A, z gr.B oraz pierwiastek;cynk
Podejść też do okulisty oceni co jest przyczyną.
Bartek_pl
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2017, o 12:05

Re: Czerwone powieki... Co to może być ?

Post autor: Bartek_pl »

Gdy problem wystąpił zakupilem witaminę A, B2 oraz wazelinę z wit E (tylko wazelina nadawała powiekom elastyczność i ukojenie). Jednak przyjmowanie witamin nic nie zmieniło. Początkowo chciałem nawilżac kremem cetaphil intensywnie nawilzajacy do skory wrażliwej i atopowej.
AZS mam niemal na pewno i nie jedna osoba mi juz o tym mówiła bo mam czesto problemy z suchą skórą pod nosem czy właśnie powiekami.

Jeśli to alergiczne to co może być przyczyną ? W moim odrzywianiu nic sie nie zmieniło, w otoczeniu tez raczej nie. Przebywał głowie w domu i w pracy. Żadnych nowych rzeczy nie wprowadzilem do życia.

Jeśli to alergia to pod jakim kątem wykonać badania ?

Ps. Okłady z rumianku tez robilem. Przynosiły ulge na jakiś czas lecz chyba od ciepłego zaczerwienione robiło się również pod oczami.
Meneus

Re: Czerwone powieki... Co to może być ?

Post autor: Meneus »

Należy podejrzewać,że i w tym przypadku rumianek powoduje alergię, to się czasem zdarza(nie zawsze dany lek czy preparat wnosi poprawę stanu a czasem pogarsza)
Proszę nie stosować na własną rękę,żadnych kremów czy innych preparatów,często uczulają i pogarszają stan.Radzę podejść do lekarza ogólnego a wstępnie oceni stan a następnie skieruje już bezpośrednio do danego specjalisty.
Badania na alergeny wykonuje alergolog(od razu zaznaczę,że są płatne)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post