Bóle w okolicach karku, pomimo leków i zabiegów

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
Esisza
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2017, o 18:30

Bóle w okolicach karku, pomimo leków i zabiegów

Post autor: Esisza »

Na kręgosłup choruję od dłuższego czasu. Początkowo drobna skolioza, potem kolejne drobne zwyrodnienia, przed rokiem zdiagnozowano u mnie "stare" dyskopatie i kręgozmyk przedni ok 5mm. Wówczas miałam zaleconą rehabilitację (diodynamic i ćwiczenia) do tego leczenie farmakologiczne. Obecnie dolegliwości wracają, tylko że ból nie jest umiejscowiony jak poprzednio w okolicach krzyża, ale w karku. Jestem na etapie poszukiwania poradni rehabilitacyjnych, lekarzy..... ale ból trwa. Czasem uda mi się go "przetrzymać" ale najczęściej kończy się to zażyciem leków przeciwbólowych (Ketonal forte). Chciałabym zażywać jak najmniej tabletek. Stąd moje pytanie : Jak radzić sobie z bólem tak aby nie stosować leków? Czy jest jakiś sposób aby pomóc sobie w sposób inny niż farmakologiczny? Z góry dziękuję za pomoc.
Meneus

Re: Bóle w okolicach karku, pomimo leków i zabiegów

Post autor: Meneus »

Zwykle stosuje się w zależności od stanu leczenie farmakologiczne(nie muszą to być tylko leki doustne) ale też niefarmakologiczne,różnego rodzaje zabiegi i ćwiczenia wzmacniające mięśnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post