Pasożyty? Nie daj im się i odzyskaj swoje zdrowie!

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Asystentka

Pasożyty? Nie daj im się i odzyskaj swoje zdrowie!

Post autor: Asystentka »

Jak to jest możliwe, że współczesna medycyna jest bezsilna wobec wielu powszechnie występujących chorób pasożytniczych? Jak rozpoznać zarażenie pasożytami?

Nie ma ludzi wolnych od pasożytów, są tylko niezdiagnozowani! – czytamy w książce „Nie dam się pasożytom. Jak odzyskać zdrowie". Tymczasem lekarze często ignorują temat pasożytów, a ludzie wciąż nie są świadomi zagrożeń.
Dlaczego lekarze ignorują nasze bogate życie wewnętrzne?

Lekarze często bagatelizują choroby pasożytnicze, ponieważ w czasie studiów medycznych poświęca się im zbyt mało czasu. Także ludzie wciąż nie są dostatecznie świadomi zagrożenia i zwykle nie zdają sobie sprawy, że są nosicielami pasożytów. Doskonale przystosowane do życia w naszym wnętrzu nie muszą dawać żadnych objawów i często nie utrudniają funkcjonowania organizmu.
Jak rozpoznać zarażenie?

W Polsce najbardziej powszechnymi pasożytami są owsiki, glista ludzka, a także tasiemce, które najczęściej występują u osób spożywających surowe mięso, ale także ryby. Do najczęstszych objawów zarażenia pasożytami należą uczucie zmęczenia, cienie pod oczami, nabrzmiały brzuch i drastyczna utrata wagi. Powszechnymi są także przypadłości związane z układem nerwowym i psychiką, tiki, mruganie, obgryzanie paznokci, a nawet onanizm dziecięcy.
Nie odrobaczajmy się samodzielnie!

Ludzie próbują odrobaczać się bez konsultacji z lekarzem stosując dostępne preparaty ziołowe. Taka kuracja może przynieść bardzo dużo szkody, ponieważ pasożyty opuszczają układ pokarmowy i zaczynają wędrować po całym organizmie! Chcąc uniknąć migracji larw należy stosować leczenie przebiegające w pewnej sekwencji. Najpierw należałoby poprzez chemiczne specyfiki osłabić pasożyty i dopiero wtedy zastosować ziołową kurację!
Co zrobić, gdy zaobserwujemy objawy wskazujące na obecność pasożytów w naszym organizmie?

Zarażenia pasożytnicze musi potwierdzić lekarz, który w razie potrzeby zastosuje leczenie farmakologiczne. Jego integralnym elementem jest także odpowiednia dieta, gdyż część pasożytów powoduje uszkodzenia kosmków jelitowych, dlatego należy uniemożliwić im dostarczanie składników takich jak: cukry, gluten czy mleko.

Świadomość tego, gdzie i w jaki sposób możemy zarazić się pasożytami jest wciąż bardzo niska. Jak zatem się go ustrzec?

Posłuchaj rozmowy z dr Wojciechem Ozimkiem, pediatrą zajmującym się od ponad 20 lat zagadnieniami chorób pasożytniczych i odkleszczowych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post