Grzybica ogólnoustrojowa - drożdżyca organizmu

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
serek98
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2016, o 09:41

Grzybica ogólnoustrojowa - drożdżyca organizmu

Post autor: serek98 »

Witam. Od jakiegoś czasu łuszczy mi się skóra w uszach oraz nad lewym uchem na średnicy około 5.7cm . Miedzy 4 a 5 palcem u nogi skóra też mi się łuszczy mimo stosowania preparatów na grzybicę stóp. Zrobiłem badanie ogólne kału. W wyniku została wpisana pewna adnotacja: „w obrazie mikroskopowym dość liczne komórki drożdżopodobne”. Czy to oznacza że mam grzybice organizmu? Candydoze? Na łuszczenie stosowałem maść Triderm, którą przepisał mi lekarz. Problem zniknął lecz po około 2-3 tyg. łuszczenie nawróciło to samo nad lewy uchem. Przy okazji tego wszystkiego leczę także zapalnie lewej ślinianki podżuchwowej. W tym roku wykonywałem kolonoskopię i gastroskopię gdyż miałem dość częste bóle z lewej strony pod żebrami. W badaniu kolonoskopowym nie wykryto nic a podczas gastroskopii stwierdzono refluks oraz Helikobakter Pylori (antybiotyk i dieta załatwiły problem) Zdarza się też, że mimo lekko strawnym posiłków mam nadmierne gazy, co staję problematyczne. Ogólnie od jakiegoś czasu jestem rozdrażniony i mimo małego wysiłku czuję znużenie i zmęczenie. Jakie badania zrobić? By stwierdzić czy mam grzybice ogólnoustrojową. Czytałem w sieci na temat tej choroby i wiem że nieleczona może spowodować poważne problemy ze zdrowiem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Bartosz.
dimedicus

Re: Grzybica ogólnoustrojowa - drożdżyca organizmu

Post autor: dimedicus »

Taki opis może wskazywać na kandydozę ale też mogą wskazywać na infekcję.
Ma pan najprawdopodobniej ZJD, zaburzenia w układzie pokarmowym i kto wie czy nie jest chorobą podstawą,która wymaga leczenia a wówczas mogą się skończyć i problemy z łuszczycą
serek98
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2016, o 09:41

Re: Grzybica ogólnoustrojowa - drożdżyca organizmu

Post autor: serek98 »

Jutro idę do lekarza w swoim mieście, pewnie mnie skieruje na jakieś badania. Jak postawi diagnozę to podzielę się informacją w temacie. Dziękuję dimedicus i pozdrawiam
ailana
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 141
Rejestracja: 15 lis 2016, o 12:48

Re: Grzybica ogólnoustrojowa - drożdżyca organizmu

Post autor: ailana »

Warto jest wykonać badanie z krwi. Ono ostatecznie potwierdza czy chory ma rzeczywiście grzybice ogólnoustrojową. Leczenie grzybicy ogólnoustrojowej w sposób standardowy polega na podaniu antybiotyków. Jednak należy pamiętać, że nie zawsze objawy grzybicy są charakterystyczne, dlatego często zostaje ona zdiagnozowana dość późno. Z tego powodu już przy początkowych objawach grzybicy warto rozpocząć działania, które mogą zminimalizować przerost Candida w organizmie.

Dobra mi znajoma leczyla sie na wiele chorób, ale ostatecznie okazało się,ze ma grzybicę i to ona powodowała największe spustoszenie w jej organizmie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post