Trudny przypadek - wiele problemów na raz

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
shag86
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2017, o 19:13

Trudny przypadek - wiele problemów na raz

Post autor: shag86 »

Cześć.

Najpierw trochę o sobie. 30 lat, prawie dwa metry wzrostu, bez nałogów, astma i uczulenia, na szczęście już nie dokuczają mocno. Nigdy nie byłem szczupły i wiem, ze mam tendencje do tycia, toteż dużo ćwiczyłem - wiele lat ciężary, później kolarstwo. Ciężarami uszkodziłem kręgosłup, przestałem ćwiczyć, ale W 2013 zszedłem z wagą ze 110 do około 88 w jakieś 8-10 tygodni, katowałem się głodówkami i setkami kilometrów na kolarce tygodniowo, ale dałem radę. Jesienią tego samego roku dopadła mnie jakaś przewlekła wersja grypy jelitowej - 3 tygodnie mnie męczyło, wylatywało ze mnie wszystko co zjadłem, wszystkimi możliwymi otworami, spadłem na wadze do 80kg, w końcu poszedłem do lekarza bo nie miałem już siły żeby nawet na nogach ustać. Doktorowa stwierdziła, że powinienem się przebadać, bo to może być choroba Leśniewskiego-Crohna. Oczywiście olałem, miałem jakieś 8 miesięcy później podobne historie, ale trwało to dwa dni może. W całym 2014 kontynuowałem swoją dietę kolarsko-głodową, nie szkodziła mi, czułem się świetnie, najlepiej w całym życiu - lekko, zwinnie, wygodnie we własnym ciele. I wszystko zaczęło się sypać na początku 2015 roku. Pierwszy objaw - ciągłe uczucie ciężkości w podbrzuszu, jakbym jakąś ołowianą kulkę połknął. Nie mogę się już tak schylać bezproblemowo, czuje że mi coś cały czas tam przeszkadza. Czuje się ciągle opuchnięty, zwłaszcza na nogach, ważą chyba z pół tony każda, rano zakładam spodnie i mam luz, a po południu czuję, że zaraz w udach pękną, skarpetki wżynają mi się nad kostkami i zostawiają ślad gumki. Mój metabolizm chyba nawet nie tyle zwolnił, co się zupełnie wyłączył - kiedyś potrafiłem zjeść na święta wielkanocne 10kg smakołyków, a później - uwierzcie lub nie - pozbyć się tego nadmiaru w dwa dni - dzięki kolarce. Teraz mogę się głodzić, katować na rowerze a i tak nawet kilograma się nie pozbędę. Przestałem się pocić - kiedyś po 70km na kolarce wracałem cały przesiąknięty, a teraz na tym samym dystansie, w środku letniego gorącego dnia nawet kropla potu na skórę nie chce wyjść. Nawet przestało mi burczeć w brzuchu. Z wypróżnianiem też problemy - kiedyś zabierałem ze sobą na rower minimum dwa bidony po 750ml wody, po drodze jeszcze uzupełniałem a jak już wracałem to ledwo to do domu dowoziłem, z dwójką to samo - kiedyś regularnie, a teraz - parę razy dziennie po prawie nic, albo w druga stronę - raz na kilka dni. Pojawiły mi się jakieś przebarwienia na twarzy, włosy zaczęły mi wypadać w tempie ekspresowym.

Już nie mam do tego siły, nigdy w życiu nie czułem się gorzej jak teraz. Nie mogę patrzeć na siebie w lustrze, jestem ciągle w złym nastroju, cięgle zmęczony, mam problemy ze spaniem, nic mi się nie chce, na nic nie mam ochoty. Badania ogólne robiłem niedawno - krew, mocz - wyszły książkowo, a cholesterol nawet lepiej (nie jadam słodyczy, smażonych rzeczy też, kiełbas, boczków, kebsów, hamburgerów i innych tego typu rarytasów też raczej unikam). Wybieram się na dniach do lekarze, pod jakim kątem mam się zacząć badać, na co go nakierować, może ktoś podpowie? Wyniki badań tarczycy - tych ogólnych - wyszły na poziomie.
dimedicus

Re: Trudny przypadek - wiele problemów na raz

Post autor: dimedicus »

shag86 pisze:Badania ogólne robiłem niedawno - krew, mocz - wyszły książkowo, a cholesterol nawet lepiej
proszę podać, taki opis nic nie mówi a nie wiem jakie badania wykonano.
Byc może nie wykonano tych badań co potrzeba. Jaki lekarz zlecił badania?
shag86
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2017, o 19:13

Re: Trudny przypadek - wiele problemów na raz

Post autor: shag86 »

Byłem na wizycie kontrolnej u lekarze pierwszego kontaktu, zleciła badania krwi i moczu, to było prawie rok temu.
dimedicus

Re: Trudny przypadek - wiele problemów na raz

Post autor: dimedicus »

Proszę zrobić aktualne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post