Bol w lewym podzebrzu- nerka?

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
laglag
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 9 lis 2016, o 17:24

Bol w lewym podzebrzu- nerka?

Post autor: laglag »

Dzien dobry. Panie doktorze, mam 30 lat.
Mam takie pytanie, od kilku dni dni pobolewa mnie z lewej strony brzucha w podzebrzu i zaczelo promieniować w okolicy ledzwiowe. Myslalem, ze pewnie jakis atak trzustki bo ostatnio sporo piłem alkoholu (piwa).
Zrobilem badania krwi. Lipaza i amylaza super, blisko dolnej granicy. W morfologii tylko przekroczone limfocyty i niskie neutrofile. W badaniu moczu ciezar ogólny moczu lekko przekroczony..(?)
Zmartwila mnie kretynina - 100 (przy max 106) a eGFR mam 77...
I tu moje pytanie czy bol ktory mam (pojawia się jak nawet jak np. wypije zwykla szklanke wody) może mieć swoje źródło w nerce, w jakiejś jej chorobie?
Chce nadmienić, że 1.5 roku temu przy badaniach kreatyniny miałem kreatynine 82 a eGFR >90..
Proszę o poradę, pozdrawiam serdecznie
dimedicus

Re: Bol w lewym podzebrzu- nerka?

Post autor: dimedicus »

laglag pisze:eGFR mam 77
to tylko niewielki spadek z istotne bierze się spadek <60 ml/min
wyniki wskazywać mogą na infekcje w układzie moczowym lub niedowodnienie.
Wskazane wykonać usg układu moczowego, nie zdziwię się że może być obecność kamieni czy piasek lub infekcja stąd te bóle.
laglag
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 9 lis 2016, o 17:24

Re: Bol w lewym podzebrzu- nerka?

Post autor: laglag »

Dziekuje Panie doktorze, jak zwykle jest Pan bardzo pomocny i niezawodny. Mam nadzieję, że pozytywna karma do Pana wróci.
Mam jeszcze takie pytanie, wiem, że to nie Pana Doktora dziedzina ale jestem ciekawy Pana opinii..
Czy przeleczony kanałowo kilka lat temu ząb (usunięcie nerwów-martwy ząb), który na nowo jest cały w próchnicy (próchnica wtorna?) czy może on być źródłem infekcji w organizmie (te ciągle podwyższone limfocyty) czy raczej to nie jest możliwe? Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
dimedicus

Re: Bol w lewym podzebrzu- nerka?

Post autor: dimedicus »

laglag pisze:Czy przeleczony kanałowo kilka lat temu ząb (usunięcie nerwów-martwy ząb), który na nowo jest cały w próchnicy (próchnica wtorna?) czy może on być źródłem infekcji w organizmie (te ciągle podwyższone limfocyty) czy raczej to nie jest możliwe?
zdecydowanie tak, jednym z pierwszych badań, rozważa się badanie w kierunku chorób stomatologicznych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post