Ból po zastrzyku

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Johnson1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 20 lis 2015, o 15:40

Ból po zastrzyku

Post autor: Johnson1 »

Wczoraj dostałem zastrzyk z diprophosu i lignokainy w kolano. Lekarz mówił że nic nie będę czuł ale od rana przy napinaniu kolana i chodzeniu czuje ból z tyło kolana. Co z tym zrobić?
dimedicus

Re: Ból po zastrzyku

Post autor: dimedicus »

Nie powinno być takiego objawu co nie oznacza że nie wystąpi,skutek uboczny.
Johnson1 pisze:Co z tym zrobić?
na razie nic,chyba że się pogorszy.
Johnson1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 20 lis 2015, o 15:40

Re: Ból po zastrzyku

Post autor: Johnson1 »

Ból ustąpił, mam nadzieję, że po nocy się nie pojawi. A co do tej blokady kolana to czy słusznie się na nią zgodziłem? Lekarz przekonywał że to nic poważnego, ale gdy w domu poczytałem znalazłem całkiem odmienne opinie na ten temat. Mam 21 lat, czy po tym zastrzyku może się pogorszyć zamiast poprawić bo i takie opinie znalazłem. :?
dimedicus

Re: Ból po zastrzyku

Post autor: dimedicus »

Różnie może być i gorzej i lepiej acz powinno być lepiej. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje
Johnson1
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 20 lis 2015, o 15:40

Re: Ból po zastrzyku

Post autor: Johnson1 »

Ból ustąpił póki co całkowicie, jednak od wczoraj non stop mam wypieki i pieczenie polików, tak jak przy wysokiej temperaturze. Ogólnie mi zimno, ale twarz piecze. Czy to jeden ze skutków ubocznych tego leku? Przeciwdziałać jakoś temu pieczeniu?
dimedicus

Re: Ból po zastrzyku

Post autor: dimedicus »

Jednym z wielu objawów skutków ubocznych jest zaczerwienienie twarzy.
Dla inf.podam jakie jeszcze objawy mogą wystapić,
Mogą wystąpić: zatrzymanie sodu, utrata potasu, alkaloza hipokaliemiczna, zatrzymanie płynów, zastoinowa niewydolność serca u podatnych osób, nadciśnienie, osłabienie mięśni, miopatia, utrata masy mięśniowej, zaostrzenie objawów myasthenia gravis, osteoporoza, kompresyjne złamania kręgów, martwica aseptyczna głowy kości udowej i ramiennej, patologiczne złamania kości długich, zerwanie ścięgna, niestabilność stawów po wielokrotnym podaniu dostawowym, czkawka, wrzód trawienny, zapalenie trzustki, rozdęcie brzucha, wrzodziejące zapalenie przełyku, utrudnione gojenie się ran, atrofia skóry, ścieńczenie skóry, wybroczyny i krwawe wylewy podskórne, zaczerwienienie skóry twarzy, wzmożone pocenie się, stłumione reakcje na testy skórne, alergiczne zapalenie skóry, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, drgawki, zwiększenie ciśnienia wewnątrzczaszkowego z obrzękiem tarczy nerwu wzrokowego, zaburzenia równowagi, bóle głowy, nieregularne miesiączkowanie, zespół cushingoidalny, zahamowanie wzrostu wewnątrzmacicznego płodu, wtórny brak reakcji kory nadnerczy i przysadki w sytuacjach stresu, zmniejszona tolerancja na węglowodany, objawy utajonej cukrzycy, zaćma podtorebkowa tylna, zwiększenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, jaskra, wytrzeszcz, ujemny bilans azotowy związany z katabolizmem białek, euforia, zmiany nastroju, ciężka depresja, zmiany osobowości, bezsenność, reakcje rzekomoanafilaktyczne, reakcje nadwrażliwości, w rzadkich przypadkach utrata wzroku po podaniu do zmiany umiejscowionej na twarzy lub głowie, nasilona lub zmniejszona pigmentacja skóry, atrofia skóry i tkanki podskórnej, ropień jałowy, zaczerwienienie skóry po wstrzyknięciu dostawowym, choroby stawów przypominające artropatię Charcota
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post