Dziwne Stolce, co mi może dolegać?

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
max1337
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2017, o 12:00

Dziwne Stolce, co mi może dolegać?

Post autor: max1337 »

Witam. Od ostatniego miesiąca moje stolce są jakieś luźne, które ciężko zczyścić z toalety.. raz są brązowe, a raz żółte, odbija mi się dosłownie po wszystkim co zjem. Zauważyłem tez od kilku dni, ze utracilem troszkę masy ciała, gdyż regularnie się waże. Oprócz tego czuje się dobrze, nic mnie nie boli.. Ale są te dziwne żółte/brązowe luźne - cuchnące stolce, które ciężko zczyścić z muszli klozetowej.. Mam 20 lat. Czy może mieć wpływ na to dieta, której w ogóle nie prowadzę? Regularnie biegam, uprawiam sporty, ale mój ciągły jadłospis to domowe pizze i naleśniki.. Raz się zdarzy, że zjem kanapkę z pomidorem i zjem zupę, ale z reguły cały czas jem fast foody, tylko że robione w domu.. Ostatnio też zauwazylem, ze jak wejde do sklepu z zimnego dworu, zaczyna mnie swędzieć masakrycznie całe ciało. Proszę o pomoc co mi może dolegać. Pozdrawiam,

P.S Zamierzam jak najszybciej wprowadzić sobie zdrowa diete i ejst regularne posilki o stałych porach... bo na chwile obecna moje jedzenie wyglada tak: Wstaje rano, wypijam szklanke wody i jem skibke chleba razowego z masłem kokosowym, potem w szkole gdzieś o 11;30 drożdżówka i na obiad o 16 do pełna zajadam się pizzą - bo jest to moje ulubione jedzenie, nastepnie potrafie juz na tym ciagnac caly dzien... nastepnego dnia to samo, najwyzej dojdzie jakas zupa. Potrafię do 16 lecieć na jednej kanapce, ale jak zrobie pizze i naleśniki to już jem, że aż tak powiem do obżarstwa... A więc, czy ta dziwna dieta którą w 100% opisałem prawdziwie moze sie przyczynil do tych moich dziwnych tlustych stolcow?Czy już niestety coś jest 'zepsute' w układzie pokarmowym? Dodam też, że mam problem z tradzikiem na twarzy i klatce piersiowej.. w ogole nie znika. Zaplanowałem sobie, że na 100% bede chcial zrobic badania w kierunku celiakii.. ale czy jest sens? Od czego zacząć? Może jakś kompetentna osoba spróbuje 'przewidzieć' co mi dolega? Bardzo proszę o odpowiedź. Jestem ektomorfikiem 178cm wzrostu 66kg wagi.
dimedicus

Re: Dziwne Stolce, co mi może dolegać?

Post autor: dimedicus »

Przede wszystkim trzeba wykonać badanie krwi z uwzględnieniem szczególnie wątroby.
Mogę z opisu określi pana jedzenie jako śmieciowe,na pewno nie dające odpowiedniej ilości witamin i minerałów,co wpływa też na podane objawy w tym na cerę.
Proszę wykonać badania krwi i moczu, dodatkowo usg j.brzusznej.
Wdrożyć dietę lekkostrawną oraz reżim żywieniowy (wszystko w dziale diet)
Po badaniu proszę podać wyniki,wówczas zdecydujemy co dalej.
max1337
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2017, o 12:00

Re: Dziwne Stolce, co mi może dolegać?

Post autor: max1337 »

Dobrze:) podane badania wykonam jak najbardziej. Ale czy przez nieodpowiednią dietę mogą się wytwarzać te tłuszczowe kały? Czy jest szansa, że to nic poważnego i będzie wystarczyła zmiana diety?
dimedicus

Re: Dziwne Stolce, co mi może dolegać?

Post autor: dimedicus »

Poważne? zobaczymy wyniki ale raczej nie,wystarczy okresowa diet(nie oznacza że to będzie szybka poprawa) można wdrożyć dodatkowo leki,poprawiające perystaltykę jelit,być może blokery pompy protonowej ale to zobaczymy po badaniach.
Trzeba koniecznie zmienić tryb żywienia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post